Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zgłoszeniu kierowcy i sprawnym działaniom policjantów kolejny nietrzeźwy kierowca stanie przed sądem

O kierowcy pojazdu ciężarowego, który jechał „od boku do boku” poinformował służby inny uczestnik ruchu drogowego, którego zaniepokoił jego sposób jazdy. Dzięki czujności zgłaszającego oraz sprawnym działaniom mrągowskich policjantów, 34-letni kierujący pojazdem ciężarowym Scania, który ruszył w trasę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie nie uniknie odpowiedzialności.

Wyruszając w trasę warto obserwować poczynania innych kierujących. Widząc ich niewłaściwe zachowania należy informować o tym Policję. Tak było we wtorek (23.01.2024r.), kiedy to inny uczestnik ruchu drogowego zadzwonił pod numer alarmowy 112 informując dyspozytora o pojeździe, który stwarza zagrożenie na drodze. Osoba zgłaszająca wskazała, że kierujący pojazdem ciężarowym Scania jedzie „od boku do boku”, a chwilę wcześniej zderzył się lusterkami z innym pojazdem. Przekazał niezbędnie informacje o pojeździe oraz kierunek w którym się porusza. Oficer dyżurny mrągowskiej Policji niezwłocznie skierował patrole w miejsce, gdzie mógł znajdować się wskazany pojazd. Na ul. Olsztyńskiej w Mrągowie policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że zgłaszający bardzo dobrze ocenił sytuację, gdyż 34-letni kierujący pojazdem ciężarowym Scania ruszył w trasę mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego dalsza jazda natychmiast została przerwana, a pojazd został przekazany osobie przez niego wskazanej.

Teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojej nieodpowiedzialności.

Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

(pk/tm)

  • Policjanci interweniujący na stacji benzynowej
    Policjanci interweniujący na stacji benzynowej
Powrót na górę strony