Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Emerytowany policjant zatrzymał pijanego kierowcę

39-letni kierowca usłyszy zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i bez wymaganych dokumentów. Nietrzeźwego kierowcę na trasie Biedaszki - Kętrzyn zatrzymał emerytowany policjant.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (21.01.2024r) około godziny 18:30. Policyjny emeryt jechał z Reszla do Kętrzyna. Na trasie przed sobą zauważył peugeota, który nie trzymał prostego toru jazdy. Kierowca auta jechał całą szerokością drogi od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Podejrzewając, że siedzący za jego kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy, powiadomił o tym fakcie policję utrzymując stały kontakt telefoniczny z dyżurnym.  W pewnym momencie obserwowany samochód nagle zjechał z jezdni na pobocze. Policyjny emeryt zatrzymał swój samochód, po czym podbiegł do kierowcy wyjął kluczyki ze stacyjki, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Podczas rozmowy wyczuł wyraźną woń alkoholu z ust kierującego. Autem oprócz kierowcy podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Po chwili na miejsce przyjechał patrol Policji. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że 39-latek poruszał się samochodem po drodze publicznej mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara wysokiej grzywny, oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

(md/tm)

Powrót na górę strony