Olsztyn: Pijany wujek opiekował się trójką dzieci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pijany wujek opiekował się trójką dzieci

3,5 promila alkoholu w organizmie miał 46-letni mężczyzna, który opiekował się trójką dzieci swojego brata. Nietrzeźwy mieszkaniec Olsztyna przebywał w takim stanie z dziećmi na placu zabaw. Policjantów, którzy interweniowali wobec pijanego wujka powiadomiła osoba, która widząc sytuację na placu zabaw obawiała się o zdrowie i bezpieczeństwo małoletnich.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP Olsztyn wczoraj około godz. 16. pojechali na interwencję na ul. Barcza, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna miał opiekować się trójką dzieci. Na miejscu w okolicy placu zabaw funkcjonariusze zauważyli dzieci z opiekunem. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego świadka i policjantów. 46-latek miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. W takim stanie Dariusz M. opiekował się małymi dziećmi w wieku 4, 6 i 8 lat, pozostawionymi pod jego pieczą ponieważ ich rodzice w tym czasie byli w pracy. Policjanci skontaktowali się z ojcem dzieci, który przyjechał odebrać swoich synów.

Policjanci wyjaśniają czy doszło do narażenia zdrowia i życia dzieci, a o zaistniałej sytuacji najprawdopodobniej zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

Powrót na górę strony