Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut usiłowania zabójstwa dla 26-latki z Pisza

Policjanci zatrzymali 26-letnią mieszkankę Pisza podejrzaną o ugodzenie nożem swojego partnera, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło podczas awantury w trakcie której oboje pili alkohol. Zatrzymana miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa swojego konkubenta. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana. Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek (15.12.2023) około godz. 14:00 w jednym z mieszkań na terenie Pisza. Służby ratunkowe wezwał mężczyzna ugodzony nożem w plecy. We wskazanym mieszkaniu policjanci zastali 26-letnią kobietę oraz jej 35-letniego konkubenta z raną kłutą na plecach. Mieszkanka Pisza miała na ubraniu, na rękach oraz na twarzy widoczne ślady krwi. Oboje znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Twierdziła, że wspólnie z konkubentem od rana piła alkohol. W pewnym momencie doszło między nimi do kłótni. Ona wzięła do ręki nóż kuchenny, bo chciała go jedynie postraszyć, a nie zabić. Nie przypuszczała, że „nóż wejdzie tak głęboko”. Dodała też, że tego dnia w mieszkaniu od rana nie było żadnych innych osób. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci znaleźli w łazience, między ubraniami, zakrwawiony nóż. 26-latka została zatrzymana, a jej partner w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Prokurator przedstawił kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa konkubenta poprzez ugodzenie go nożem w plecy. Zatrzymana spowodowała w ten sposób u partnera ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. Zamiaru zabójstwa jednak nie osiągnęła z uwagi na udzielenie pokrzywdzonemu pomocy lekarskiej. Decyzją sądu 26-latka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.

Przestępstwo usiłowania zabójstwa i spowodowanie obrażeń ciała stanowiących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu jest czynem zagrożonym karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10 albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(asz/tm)

  • Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjanta
    Zatrzymana kobieta prowadzona przez policjanta
Powrót na górę strony