Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Ten co się nie doskonali, ten się cofa

Tak powiedział po ogłoszeniu wyników i zwycięstwie w wojewódzkich eliminacjach turnieju par patrolowych „Patrol Roku” aspirant Przemysław Kapała, który razem z sierż. Maciejem Lewandowskim reprezentował Komendę Miejską Policji w Elblągu. Policjanci razem zdobyli 63 punkty. Jak przyznali, już od marca br. przygotowywali się do udziału w konkursie. Powtórka teorii, bieganie, przydały się. Asp. Kapała już trzeci raz będzie reprezentował Policję Warmii i Mazur na ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się we wrześniu w Szkole Policji w Słupsku.

Policjanci: Przemysław Kapała (15 lat służby)  oraz Maciej Lewandowski (3,5 roku służby) na co dzień pracują w elbląskiej komendzie jako policjanci patrolowo interwencyjni. Podczas zawodów musieli wykazać się sprawnością fizyczną, znajomością przepisów, ale także doświadczeniem i wiedzą z zakresu policyjnej pracy. Po dwóch dniach turnieju par patrolowych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie to oni okazali się być najlepszym patrolem na Warmii i Mazurach.

- Ta praca wymaga tego by mieć dobrą kondycję, więc staramy się dbać o siebie -  mówi sierż. Maciej Lewandowski. – Siłownia, sportowy tryb życia, to tak na co dzień, więc i na takich zawodach zawsze jest łatwiej jeżeli dbamy o siebie przez cały rok chociaż konkurencja była bardzo silna.

Najlepszy w województwie patrol przyznaje, że takie zawody są potrzebne. To zdrowa rywalizacja, motywacja do doskonalenia się, podnoszenie kwalifikacji. To także możliwość przekazania wiedzy kolegom w jednostce.

Ten co się nie doskonali, ten się cofa – powiedział asp. Kapała. Ogólnopolski finał zawodów to dla policjantów wyzwanie. Obaj mają także ambicje ukończenia studiów magisterskich. Asp. Kapała już otrzymał zgodę na podnoszenie swoich kwalifikacji w WSPol w Szczytnie. Chciałby, aby skorzystał z tego także jego kolega z patrolu.

W dwudniowych zmaganiach udział wzięło 19 par z komend miejskich i powiatowych  woj. warmińsko-mazurskiego, wyłoniono je w trakcie eliminacji powiatowych.

Policjanci rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. teście wiedzy zawodowej, sprawdzianie z wyszkolenia strzeleckiego oraz sprawności fizycznej na torze przeszkód. Nowością podczas wojewódzkich eliminacji była konkurencja –  stosowanie technik obezwładniania osób.

Udział w podsumowaniu wzięli Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Zastępca Komendanta Prorektor Wyższej Szkoły Policji. Zarówno insp. Marek Walczak, jak i insp. dr Danuta Bukowiecka pogratulowali zwycięzcom sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia w XXII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2015”, które odbędą się w Słupsku.

kn/af

  • Elbląg - najlepszy patrol na WiM
Powrót na górę strony