Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach Warmii i Mazur

Popełnianie przestępstw drogowych skutkuje spotkaniem z wymiarem sprawiedliwości. W przypadku wykroczeń kierujący może zostać ukarany mandatem karnym i punktami karnymi. Policjanci codziennie ujawniają na drogach kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników.

W miniony weekend (17-19.11.2023 r.) policjanci z Warmii i Mazur odnotowali 1 wypadek, w którym 1 osoba została ranna. Funkcjonariusze byli wzywani do 100 kolizji drogowych i ujawnili 27 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W niedzielę (19.11.2023 r.) po godz. 16:00 policjanci interweniowali w związku z informacją o kierowcy jadącym slalomem na trasie Lutry – Troszkowo, który został ujęty przez zawiadamiającego. Policjanci sprawdzili trzeźwość ujętego 62-latka, mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie kwestionował swojej winy przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę pił alkohol i był świadomy czekających go konsekwencji.

Braniewo

W piątek (17.11.2023 r.) tuż po północy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Tym razem 42-letni mężczyzna postanowił wsiąść za kierownicę mając niecałe 3 promile w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej, a mężczyznę zatrzymano w celu wykonania niezbędnych czynności. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem.

Do kolejnego zdarzenia doszło również w piątek. Badanie alkomatem wykazało, że 31-latek kierował rowerem mając w organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę oraz ukarali rowerzystę mandatem w wysokości 2500 złotych.

W sobotę (18.11.2023 r.) po godz. 15:00 policjanci udali się na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Lelkowo-Głębock. Z nieznanych przyczyn 69-latek kierujący pojazdem osobowym marki Opel Corsa zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Braniewscy policjanci pracowali na miejscu tego zdarzenia, aby wyjaśnić okoliczności tej kolizji drogowej.

  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego
  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego

Również w sobotę na drodze S-22 patrol zatrzymał do kontroli drogowej 44-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Skończyło, by się tylko na mandacie karnym, ale sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że mężczyzna nie powinien kierować autem, ponieważ ma zatrzymane prawo jazdy. Nie mógł kontynuować jazdy i teraz będzie musiał odpowiedzieć za popełnione wykroczenia.

W niedzielę (19.11.2023 r.) o 1:00 w nocy w Braniewie do kontroli drogowej został zatrzymany kierujący, który wyruszył w drogę pomimo tego, że nie powinien tego robić. 39-latek popełnił przestępstwo, ponieważ kierował pojazdem marki Mazda pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę przed godz. 23:00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w stronę Braniewa jedzie pojazd osobowy marki Dacia Duster, którego sposób poruszania wzbudza podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenia te potwierdziły się, gdy patrol ruchu drogowego na jednaj z ulic Braniewa zatrzymał do kontroli drogowej kierującego tym pojazdem. Badanie trzeźwości wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. 47-latek odpowie za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu.

Działdowo

W piątek (17.11.2023 r.) w Lidzbarku doszło do potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych. Skierowane na miejsce policyjne patrole z Lidzbarka ustaliły, że na ulicy Zieluńskiej na przejściu dla pieszych, 57-letni kierujący samochodem marki Ford Transit jadąc w kierunku miejscowości Żuromin nie ustąpił pierwszeństwa przejścia pieszemu prowadzącemu rower. W wyniku zdarzenia 77-letni pieszy doznał ogólnych obrażeń i został przetransportowany karetką pogotowia na obserwację do szpitala w Działdowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

W sobotę (18.11.2023 r.) patrol ruchu drogowego z Działdowa w miejscowości Gródki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Mazda, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 21-latek, który jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze przerwali dalszą jazdę mieszkańcowi Działdowa i sporządzili dokumentację ze zdarzenia do sądu.

W niedzielę (19.11.2023 r.) w Działdowie patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Podczas kontroli okazało się, że kierujący autem 23-letni działdowianin nie posiadał uprawnień do kierowania, a pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenie OC. Policjanci uniemożliwili kierującemu kontynuowanie jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie. Ponadto informacja o braku OC trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Kara za brak OC może sięgać nawet 10 800 złotych.

W tym samym dniu policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali w miejscowości Mławka kierującego pojazdem marki Ford Mondeo. To 44-letni mieszkaniec Iłowa-Osady, który kierował autem będąc w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Iłowianinowi policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy i przerwali dalszą jazdę. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wytłumaczy się przed sądem.

Z kolei patrol prewencji w Działdowie na ulicy Świerkowej zatrzymał do kontroli drogowej 60-letnią mieszkankę Działdowa. Kobieta kierowała pojazdem marki Opel, mimo iż wcześniej spożywała alkohol. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości kierującej oplem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jej organizmie. Policjanci uniemożliwili kobiecie kontynuowanie jazdy i zatrzymali jej prawo jazdy. Podobnie jak mieszkaniec Iłowa, odpowie ona przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka kara finansowa.

Gołdap

W piątek (17.11.2023 r.) gołdapscy policjanci prowadzili działania własne pn. „Prędkość”. Prowadzone statystyki potwierdzają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Mundurowi ujawnili 24 sprawców wykroczeń drogowych, z czego aż 22 kierujących dopuściło się przekroczenia prędkości. W czasie trwających działań policjanci nałożyli 18 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń. W jednym przypadku sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Do pierwszej kontroli pojazdu doszło w piątek (17.11.2023r.) po godzinie 22:00 przy ulicy Królewieckiej. Wtedy to policjanci zatrzymali osobowe audi, którym podróżował 26-latek.  Mundurowi podczas sprawdzenia w systemach informacyjnych ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Tego samego dnia, kilka minut przed północą, przy ulicy Warszawskiej, patrol zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że 28-latek prowadził pojazd nie posiadając do tego wymaganego uprawnienia. Teraz każdy z zatrzymanych mężczyzn ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. 

Natomiast w sobotę (18.11.2023 r.) około godziny 9:00 policjanci prewencji podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na kierującego volkswagenem, który jechał całą szerokością drogi. Mundurowi postanowili skontrolować stan trzeźwości mężczyzny. W trakcie badania okazało się, że nieodpowiedzialny 44-latek zdecydował się na jazdę mając blisko promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Następnego dnia (19.11.2023 r.) kilka minut przed godziną 23:00 na ulicy Mazurskiej w Gołdapi mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena sharana. Już podczas rozmowy z 44-letnim kierującym wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci zatrzymali gołdapianinowi prawo jazdy.

Iława

Pierwszy z kierujących został zatrzymany w piątek (17.11.2023 r.) kilka minut po godzinie 10:00. Funkcjonariusze podczas pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli kierującego hyundaiem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. W związku powyższym policjanci sporządzili notatkę o ukaranie kierowcy.

Kolejny kierujący został zatrzymany w Wikielcu. Mężczyzna również jechał za szybko w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze również sporządzili notatkę w celu ukarania mężczyzny.

Tymczasem 53-latek kierujący mercedesem nie dostosował prędkości do warunków ruchu oraz nie zachował odległości od poprzedzającego go audi w następstwie czego doprowadził do najechania na audi.

Natomiast w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. W trakcie czynności okazało się, że 51-latek kierował jednośladem mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany w sobotę (18.11.2023 r.) po zgłoszeniu przez świadka. Zgłaszający oświadczył, że jedną z dróg w gminie Zalewo jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze pojechali we wskazanym kierunku, gdzie zatrzymali 45-latka. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne. Badanie alkomatem kierującego oplem wskazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma również uprawnień do kierowania samochodem, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.  Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Tymczasem na jednym z iławskich osiedli 23-latek kierujący BMW nie dostosował prędkości jazdy do warunków ruchu zjechał na prawe pobocze drogi uderzając w ławkę, a także zaparkowany pojazd po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna zgłosił się do jednostki policji w Mławie. W związku z powyższym zostały wykonane z nim czynności po czym został zwolniony.

Kolejny nietrzeźwy kierujący również został zatrzymany na jednej z dróg w gminie Zalewo. W trakcie czynności okazało się, że 37-latek w niedzielę (19.11.2023 r.) kilka minut po 12:00 kierował rowerem mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Kętrzyn

W piątek (17.11.2023 r.) kilka minut przed północą policjanci z Komisariatu Policji w Korszach na ul. Wojska Polskiego w Korszach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Za kierownicą auta siedział 49-letni mężczyzna. Podczas dalszej kontroli okazało się, że 49-latek jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Pojazd został przekazany wskazanej przez kierującego osobie trzeźwej. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości, a następnie ze swojego bezmyślnego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Kolejny nieodpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany przez patrol kętrzyńskiej drogówki na ul. Mazurskiej w Kętrzynie. W sobotę (18.11.2023 r.) o godz. 19:00 zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen. Tu z kolei za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna, który nie dość, że kierował autem nie mając w ogóle uprawnień do kierowania to na dodatek wsiadł za kierownicę mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Mrągowo

W sobotę (18.11.2023 r.)  po godz. 07:00 w Sorkwitach mrągowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego kierującego volkswagenem. Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu, wobec czego postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie promil alkoholu w organizmie. W tym momencie jego podróż się zakończyła, pojazd został przekazany osobie przez niego wskazanej, a on sam za swoją nieodpowiedzialność stanie przed sądem.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w niedzielę (19.11.2023 r.) po godz. 14:00 w Mrągowie na ul. Leśna Droga. Tam funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierującego volkswagenem, który również zdecydował się na jazdę pomimo spożytego alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ok promil alkoholu w organizmie. O jego losach także będzie decydować sąd.

Nowe Miasto Lubawskie

W sobotę (18.11.2023 r.) ok. godz. 14:15 na ul. Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 25-letniego mieszkańca Kurzętnika blisko pół promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Ok. godz. 23:40 w Mrocznie policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW T4, który popełnił wykroczenie polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. W trakcie sprawdzania danych 39-letniego kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on w ogóle uprawnień do kierowania autem. Wobec mieszkańca powiatu żuromińskiego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W niedzielę (19.11.2023 r.) po godz. 7:30 na numer alarmowy 112 zadzwonili przejeżdżający kierowcy, którzy poinformowali operatora numeru alarmowego, że jadąc obwodnicą Nowego Miasta Lubawskiego zauważyli idącego pieszo mężczyznę. W miejscu tym obowiązuje całkowity zakaz ruchu pieszych. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce, gdzie faktycznie zastali 20-latka idącego drogą. Oprócz tego, że mężczyzna znajdował się na pasie ruchu stwarzając zagrożenie dla siebie i innych kierowców to nie miał na sobie odzieży wierzchniej. Ubrany był tylko w spodnie i koszulkę typu T-shirt, a na zewnątrz temperatura wynosiła 1 stopień Celsjusza.

Nietrzeźwy 20-latek tłumaczył, że idzie pieszo do Lubicza oddalonego o 90km. Warto dodać, że nasz piechur szedł w przeciwnym kierunku. Nieodpowiedzialnego i zmarzniętego pieszego policjanci bezpiecznie przewieźli do budynku komendy. Tam dzięki uprzejmości funkcjonariuszy mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego ogrzał się i wypił gorącą herbatę.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został jednak ukarany mandatem.

Duże słowa uznania należą się kierowcom, którzy nie przejechali obojętnie widząc mężczyznę, którego zachowanie było zagrożeniem nie tylko dla niego samego, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki ich interwencji być może nie doszło do tragedii.

W niedzielę (19.11.23r.) wieczorem, ok. godz. 20:45 na ul. Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 36-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie mieszkańca gminy Nowe Miasto Lubawskie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Olsztyn

W piątek (17.11.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ul. Piotrowskiego w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący toyotą 41-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki BMW. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w kwocie 1020 złotych, a na jego konto wpłynie 10 punktów karnych.

Tego dnia funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie al. Sybiraków w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 60-letni kierujący pojazdem marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych doprowadzając do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Również w piątek w jednej z miejscowości na terenie gm. Barczewo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pod kątem sprawdzenia stanu trzeźwości osobową hondę, za której kierownicą siedział 18-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Funkcjonariusze sporządzili dokumentacje, która trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz oraz wysoka kara pieniężna. Z kolei za jazdę bez uprawnień kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

W niedzielę (19.11.2023 r.) na jednej z ulic w Olsztynie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki volkswagen z powodu popełnienia wykroczenia - niestosowania się do obowiązku korzystania ze świateł mijania od świtu do zmierzchu. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 25-latek wsiadł za kierownicę pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Ostróda

W niedzielę (19.11.2023 r.) w Dąbrównie przy ul. Kościuszki patrol ostródzkiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej 33-letniego kierującego volkswagenem. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci przygotowali dokumentację i przekazali ją do sądu.

Również w niedzielę (19.11.2023 r.) w miejscowości Gierzwałd w gminie Grunwald policjanci Referatu Ruchu Drogowego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej 39-letniego kierującego osobowym seatem. Mężczyzna zignorował wydane mu polecenie do zatrzymania się i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg przy jednoczesnym zachowaniu warunków bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Uciekinier nie reagował na sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Ponadto po zatrzymaniu się podjął próbę ucieczki pieszej. Policjanci obezwładnili mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Jak się okazało powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania był obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 39-latek odpowie nie tylko za jego złamanie, ale również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Policjanci skontrolowali ogółem 136 uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożyli łącznie 73 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili aż 416 badań stanu trzeźwości.

Pisz

W sobotę (18.11.2023 r.) Około godziny 10:30 w miejscowości Nowe Drygały gmina Biała Piska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Fiat. Kierujący tym pojazdem 32-letni mieszkaniec Białej Piskiej przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna ukarany został mandatem w wysokości 2000 złotych oraz nałożono 14 punktów karnych.

Tego samego dnia (18.11.2023 r.) o godzinie 11: 00 w miejscowości Pianki gmina Orzysz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki VW Polo. Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Również w sobotę w miejscowości Jeglin gmina Pisz funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd marki Ford. Kierująca tym pojazdem 40-letnia mieszkanka Pisza przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Za popełnione wykroczenie ukarana została mandatem w wysokości 1500 złotych oraz nałożono 13 punktów karnych.

W niedzielę (19.11.2023 r.) w Piszu na ul. Trzcinowej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki VW Golf. Kierującym pojazdem okazał się 45-letni mieszkaniec Łomży. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,17 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Szczytno

Funkcjonariusze w piątkowy ranek (17.11.2023 r.) pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Pasymiu, w którym brały udział dwa pojazdy. Kierowca samochodu marki Audi wykonał nieprawidłowo manewr wyprzedzania i uderzył w samochód marki Volkswagen, którym kierował 72-letni mieszkaniec Pasymia. Sprawcą kolizji był 59-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Po zbadaniu alkomatem przez policjantów okazało się, że mężczyźni byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

W sobotę (18.11.2023 r.) oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych z udziałem zwierząt leśnych. Przed godziną 14:00 kierowca samochodu marki Citroen jechał z Rozóg w kierunku miejscowości Dąbrowy. 29-letni mieszkaniec województwa podlaskiego zauważył, że w trakcie jazdy w bok jego samochodu uderzył jeleń.

Tego samego dnia wieczorem mundurowi pracowali na miejscu kolejnej kolizji drogowej z udziałem dzikiego zwierzęcia. 66-letni kierowca samochodu marki Citroen podróżował drogą krajową nr 53. Na odcinku trasy pomiędzy Występem a Rozogami mieszkaniec województwa mazowieckiego zauważył jelenia, który wybiegł na jezdnię. Pomimo hamowania mężczyzna nie uniknął zderzenia i najechał na zwierzę.

Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń w wyniku kolizji.

(mk/jr/jn/md/jk/ep/pk/lm/pż/mp/pj/ep/kh)

 

 

 

Powrót na górę strony