Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia uczniów Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych w nowomiejskiej komendzie Policji

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych z Bielic mieli niecodzienną okazję, by przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Funkcjonariusze w ramach współpracy z liceum prowadzą wykłady w szkole jednak tym razem po lekcje odbyły się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim. Wszystko po to, by stworzyć młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą ze służbami mundurowymi odpowiednie warunki kształcenia.

W trakcie dwu godzinnego wykładu licealiści mogli zapoznać się ze specyfiką służby w Policji. Poznali strukturę nowomiejskiej komendy oraz charakterystykę i zadania poszczególnych wydziałów. W dalszej części spotkania obejrzeli radiowozy oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w ich codziennej służbie.

Spotkanie to było okazją do zapoznania licealistów z obowiązkami policjantów oraz funkcją, jaką pełni Policja w społeczeństwie.

Podczas kolejnych spotkań licealiści będą brali udział w tematycznych zajęciach dydaktycznych mających na celu podnoszenie ich świadomości prawnej i społecznej za stan bezpieczeństwa publicznego.

Nowomiejscy policjanci od samego początku istnienia szkoły na co dzień współpracują z Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych w Bielicach. Współpraca ta zakłada stworzenie młodzieży takich warunków kształcenia, które w sposób profesjonalny pozwolą zapoznać się ze specyfiką, zadaniami i podstawowymi umiejętnościami w służbie policyjnej oraz posiąść wiedzę na temat teoretycznego przygotowania do pracy w naszych szeregach.

(lm/kh)

Powrót na górę strony