Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni poszukiwani zostali zatrzymani

Policjanci ujawnili i zatrzymali kolejne osoby, które były ścigane przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary. Funkcjonariusze na co dzień są zapoznawani z wizerunkami osób poszukiwanych, a także dokonują sprawdzeń miejsc zamieszkania osób, które uchylają się od odbycia wyroku.

Olsztyn

W czwartek (16.11.2023 r.) funkcjonariusze na jednej z ulic w m. Barczewo ujawnili podczas legitymowania poszukiwanego mężczyznę. Po dokonaniu sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 39-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie celem odbycia kary w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna został zatrzymany, a najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.

Tego samego dnia policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel, za którego kierownicą siedział pewien 30-latek. Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie listu gończego przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary 30 dni aresztu lub opłacenia grzywny za wykroczenie popełnione w przeszłości. Mężczyzna został zatrzymany. 30-latek postanowił rozliczyć się z przeszłością i po opłaceniu grzywny został zwolniony.

Szczytno

Policjanci w środę rano (15.11.2023 r.) ujawnili i zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Wielbark. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. 31-latek popełnił po raz kolejny przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Po południu funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki zatrzymali 23-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Szczytna był poszukiwany przez szczycieński wymiar sprawiedliwości za popełnione przestępstwo kradzieży z włamaniem. 23-latek odbędzie karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.

Podczas patrolowania miasta przed godziną 3:00 (16.11.2023 r.) funkcjonariusze przy ulicy Gdańskiej zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej. Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec Szczytna uchylał się od wykonania wyroku Sądu Rejonowego w Olsztynie w sprawie popełnionego wykroczenia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Szczytnie.

Wszyscy mężczyźni zostali przetransportowani do zakładu karnego, gdzie odbędą zasądzone wyroki.

Węgorzewo

W piątek (17.11.2023 r.) około godziny 7:00 policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie pojechali do jednej z miejscowości na terenie gminy Węgorzewo, gdzie zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany nakazem doprowadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie. 39-latek miał na sumieniu przestępstwa dotyczące kradzieży, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia. Mógł zapłacić karę grzywny i skrócić pobyt w więzieniu o 54 dni, lecz się na to nie zdecydował.

Zgodnie z dyspozycją sądu najbliższe 423 dni spędzi w zakładzie karnym.

(pż/ep/af/kh)

Powrót na górę strony