Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł koła i akumulator z samochodów – został zatrzymany

38-latek włożył wiele wysiłku w swój plan, za który teraz grożą mu poważne konsekwencje. Mężczyzna włamał się do samochodów i zniszczył je. Ukradł też koła z zaparkowanego auta. Zaniósł je do warsztatu samochodowego na płatną usługę zdjęcia opon. Aluminiowe felgi sprzedał w punkcie skupu złomu. Został zatrzymany przez policjantów i usłyszał trzy zarzuty.

Policjanci ustalili, że 38-latek nocą włamał się do dwóch samochodów. Z jednego ukradł radio, a z drugiego akumulator. Spowodował także zniszczenia.

Policjanci ustalili też, że ten sam mężczyzna ukradł koła z zaparkowanego pojazdu. Kosztowało go to dużo zaangażowania. Po kradzieży zaniósł je do warsztatu samochodowego, żeby zdjąć z nich opony. A pozyskane w ten sposób aluminiowe felgi sprzedał w skupie złomu.

Straty poczynione w wyniku jego działalności zostały wycenione na 3 tys. złotych. Policjanci ustalili miejsce jego przebywania i zatrzymali go w środę (15.11.2023 r.).Policjanci przedstawili mu trzy zarzuty. 38-latek nie sądził, że grozi mu to tak poważnymi konsekwencjami.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(akdn/kh)

Powrót na górę strony