Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za rozbój i wymuszenie rozbójnicze

Funkcjonariusze z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Olsztynku zatrzymali 30 i 32-latka, którzy mieli związek z przestępstwami rozboju i wymuszenia rozbójniczego, do których miało dochodzić od sierpnia do listopada 2023 r. na terenie Olsztynka. Z policyjnych ustaleń wynika, że agresorzy mieli wyłudzić w brutalny sposób od pokrzywdzonego prawie 10 tysięcy złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku wyjaśniali sprawę rozbojów, do których miało dochodzić od sierpnia do listopada 2023 r. na terenie gm. Olsztynek. W toku prowadzonych czynności policjanci z Zarządu w Olsztynie CBŚP wyjaśnili, że za sprawą przestępstw stoją 30 i 32-latek, którzy podczas pracy w jednym z zakładów na terenie gm. Olsztynek poznali pewnego mężczyznę. W trakcie wspólnych spotkań na stopie prywatnej, wielokrotnie zmuszali jednego ze swoich współpracowników do tego, aby przekazywał im sumy pieniędzy, grożąc mu natychmiastowym użyciem przemocy. Za każdym razem, kiedy potrzebowali zastrzyku gotówki, mieli zwracać się do swojego ,,kolegi z pracy”. Wielokrotnie miało dochodzić do zastraszania i atakowania mężczyzny, który to w obawie o swoje bezpieczeństwo miał przekazywać im kody blik, za pomocą których mieli wypłacać gotówkę z bankomatów. Kiedy okazało się, że pokrzywdzony nie posiada więcej środków finansowych, 30-latek miał zmusić go do tego, aby zaciągnął pożyczkę na kwotę 5 tysięcy złotych, a następnie przekazał mu pieniądze. 11 listopada 2023 r. funkcjonariusze z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Olsztynku, udaremnili próbę wyłudzenia kolejnej sumy - mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku w jednym z mieszkań na terenie gm. Olsztynek. Łącznie pokrzywdzony przekazał w ręce agresorów prawie 10 tysięcy złotych. To jednak nie koniec przestępczego procederu. 30-latek miał również podjąć próbę wymuszenia przekazania pieniędzy przez innego mężczyznę w kwocie 1400 złotych. Do zdarzenia miało dojść w październiku tego roku.   
Na podstawie zebranego materiału dowodowego 30-latek usłyszał zarzuty rozboju, zarzut usiłowania rozboju oraz wymuszenia rozbójniczego. Ponadto okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości na podstawie listu gończego celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo w ruchu drogowym. 32-latek z kolei usłyszał zarzuty rozboju i zarzut usiłowania rozboju. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał znęcać się przez wiele miesięcy nad swoją partnerką oraz kierować groźby karalne wobec jej matki. W tej sprawie usłyszał również zarzut znęcania się i zarzut kierowania gróźb karalnych. We wtorek (14.11.2023) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe wobec 30 i 32-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(pż/rj)

Film Prowadzenie_15112023.mp4

Pobierz plik Prowadzenie_15112023.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.74 MB)

Powrót na górę strony