Podsumowanie policyjnych działań „Wszystkich Świętych 2023”
W trakcie działań „Wszystkich Świętych 2023”, prowadzonych od 31 października do 2 listopada włącznie policjanci na Warmii i Mazurach pracowali na miejscu 6 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął a 8 osób zostało rannych. Ponadto byli wzywani do ponad 130 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu 21 nietrzeźwych kierujących.
Bartoszyce
We wtorek, (31.10.23r.), ok. 18:30 policjanci odebrali dwa zgłoszenia o kolizji z łosiem. Szybko okazało się, że do obu tych zdarzeń doszło raz za razem na drodze prowadzącej z Bartoszyc w kierunku Olsztyna. Najpierw w przebiegające przez drogę zwierzę uderzył mężczyzna jadący lexusem, który zatrzymał się kilkaset metrów dalej, by sprawdzić, co zostało uszkodzone w aucie. W tym czasie kierowca audi uderzył przodem auta w tego samego łosia. Zwierze nie przeżyło.
Audi zostało kompletnie zniszczone. Jednak najważniejsze, że szczęśliwie nikomu nic poważnego się nie stało.
W środę, (1.11.23r.) po godz. 9:40 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniowali na drodze w okolicy Bukowca gdzie mężczyzna kierujący VW wjechałdo przydrożnego rowu. Policjanci zastali mężczyznę w aucie - spał, a po otwarciu drzwi wypadł z samochodu. Był tak pijany, że nie mógł stać ani chodzić. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mieszkańca gminy jest ponad 2,8 promila alkoholu. 54-latek nie miał uprawnień do kierowania, a do tego jego VW nie był dopuszczony do ruchu, bo nie miał opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC i wykonanego przeglądu technicznego.
W czwartek, (2.11.23r.), przed godz. 18:00 policjanci z bartoszyckiej drogówki zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego z udziałem dzikiego zwierzęcia. Doszło do niego w na drodze W512 w okolicy Stegi Małej. Funkcjonariusze jadąc na zleconą interwencję, z własnej inicjatywy podjęli kolejną. Dotyczyła rowerzysty, który jechał przez jedną z miejscowości w gm. Bartoszyce. Mężczyzna nie miał świateł i wyraźnie nie mógł utrzymać równowagi na jednośladzie. Już rozmowa z mężczyzną ujawniła, że jest po alkoholu. Badanie wskazało obecność ponad promila alkoholu w organizmie 50-latka z gminy Bartoszyce. Po wykonaniu z nim czynności, policjanci mogli pojechać
do czekającego na ich przyjazd kierowcy volvo, który zderzył się z sarną. Mężczyźnie nic się nie stało, a czynności policjantów ograniczyły się do sporządzenia karty zdarzenia drogowego.
Giżycko
Funkcjonariusze w okresie 1 i 2 listopada br przebadali na stan trzeźwości 398 kierowców - dwóch z nich postanowiło wsiąść za kierownicę „po alkoholu”. Pierwsza w ręce policjantów wpadła kierująca vw passatem. Do kontroli została zatrzymana 1 listopada br w miejscowości Piękna Góra gm. Giżycko. 37-kierująca miała ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po tym, jak spowodował kolizję na jednym z parkingów w Giżycku podczas wykonywania manewru parkowania. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 81-letni kierowca daewoo matiza miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze również zatrzymali do kontroli drogowej 34 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, 15 z nich w rejonie przejść dla pieszych. A także 6 kierowcom zatrzymali dowód rejestracyjny za brak badań technicznych i niewłaściwy stan techniczny pojazdu.
Gołdap
Dzięki licznym patrolom tegoroczne święto na drogach powiatu gołdapskiego było bezpieczne. Nie doszło do żadnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Policjanci z gołdapskiej drogówki ogółem ujawnili 23 wykroczenia popełnione przez kierujących i pieszych. Wobec sprawców zastosowali 6 pouczeń oraz nałożyli 16 mandatów karnych. W jednym przypadku o zakończeniu sprawy zadecyduje sąd. Dzięki zaangażowaniu policjantów święto przebiegło spokojnie również pod względem porządkowym. Od wtorku do czwartku odnotowano 35 interwencji, wylegitymowano blisko 50 osób oraz zatrzymano do wytrzeźwienia dwie osoby.
Iława
Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa - to hasło, które powinni znać wszyscy, nie tylko uczestnicy ruchu drogowego. Dzięki informacji od świadka policjanci we wtorek (31.10.2023 r.) zatrzymali nietrzeźwą kierującą. Zgłaszający oświadczył, że jedną z dróg gminie Iława jedzie prawdopodobnie nietrzeźwa kierująca. Dodał, że właśnie wjechał na parking obok jednego z iławskich marketów. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji natychmiast pojechali na miejsce. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że 52-latka kierowała samochodem mając 1,5 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiecie.
Kolejnych dwóch nieodpowiedzialny kierujących zostało zatrzymanych w Jędrychowie podczas pomiaru prędkości. 25-latek w terenie zabudowanym jechał 101 km/h. Mężczyzna za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkość w terenie zabudowanym został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 pkt. karnymi a także stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Natomiast 53-latek również przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że nie było to jego jedyne przewinienie. Sprawdzenie w policyjnych systemach pokazało, że mężczyzna ma przekroczony limit punktów karnych.
W tym samym czasie 68-latek jadąc samochodem na jednym ze skrzyżowań nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda i uderzył w jego tył kiedy ten zatrzymał się przed znakiem STOP. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a kierujący oplem za spowodowanie zdarzenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem.
Lidzbark Warminski
Podsumowując wciąż trwające działania lidzbarskich policjantów należy wskazać, że w czasie minionych dwóch dni funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości 82 kierujących, ujawnili 56 wykroczeń drogowych, z których najczęściej popełnianym przez kierujących było przekraczanie dozwolonej prędkości, natomiast najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było poruszanie się bez odblasków poza obszarem zabudowanym.
Policjanci interweniowali również na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w środę (01.11.2023 r.) tuż przed godziną 12:00 na trasie Orneta – Lubomino. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci, 57-letni kierujący osobową Toyotą zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem Suzuki, którym kierowała 24-latka. Żaden z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń, kierujący byli trzeźwi. Na miejscu w związku z powstałymi uszkodzeniami pojazdów policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne samochodów. Sprawca kolizji za jej spowodowanie został pouczony.
Mrągowo
W czasie trwania działań „Wszystkich Świętych 2023” funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dro-gowej nietrzeźwego rowerzystę, który w środę (01.11.2023r.) mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie jechał ul. Zwycięstwa w Pieckach. 24-latek za swoją nieodpowiedzialność został ukara-ny mandatem w wysokości 2500zł.
Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 5 niegroźnych kolizji, z czego w 2 przypadkach miały miejsce zdarzenia drogowe z udziałem dzikiej zwierzyny.
Na uwagę zasługuje fakt, że w tym okresie nie doszło do żadnego poważnego wypadku drogowe-go, ani nie został zatrzymany żaden nietrzeźwy kierujący pojazdami mechanicznymi.
Nowe Miasto Lubawskie
We wtorek (31.10.23r.) ok. godz. 12:45 w Rywałdziku podczas obchodu rejonu służbowego dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec tej gminy nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę auta bowiem nie posiada uprawnień do kierowania.
Ok. godz. 15:00 w Bratuszewie policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierującego renault. 35-letni mężczyzna siedzący za kierownicą auta znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.
Ok. godz. 22:30 w Bielicach dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Jak się okazało 21-latek miał w organizmie promil alkoholu. Mężczyzna posiadał przy sobie dwie tabletki 2C-B, dlatego oprócz ukarania mandatem karnym mieszkaniec powiatu iławskiego usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowej.
Tuż przed godz. 23:00 w Brzoziu Lubawskim policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli kierującego renault, którego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy gwałtownie skręcił i wyłączył światła w pojeździe. Funkcjonariusze przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania kierującego tym autem. Mężczyzna jednak przyspieszył i zaczął uciekać. Pomimo wyraźnych znaków dawanych przez funkcjonariuszy, nie zatrzymał się i dalej kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po ok. 2 km kierujący stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pole, gdzie jego auto ugrzęzło. Funkcjonariusze szybko obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego. Szybko też okazało się dlaczego uciekał przed policjantami. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.
Teraz odpowie nie tylko za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości ale także za przestępstwo jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Kodeks karny art. 178 b mówi o tym, że „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem … przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
W czwartek (02.11.23r.) ok. godz. 16:45 w Mierzynie dzielnicowi z Biskupca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 51-latka blisko promil alkoholu.
Od wtorku (31.10.2023 r.) trwały policyjne działania „Wszystkich Świętych 2023”. Olsztyńscy policjanci tradycyjnie wspierani byli przez funkcjonariuszy innych służb, m.in. Żandarmerii Wojskowej, Straży Miejskiej, a także pracowników nadzoru ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie. Funkcjonariusze oraz pracownicy poszczególnych służb wspólnie dążyli do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym oraz osobom odwiedzającym nekropolie położone na terenie Olsztyna i w jego pobliżu.
Na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do jednego wypadku, w którym ranna została jedna osoba. Ponadto funkcjonariusze byli wzywani do 27 kolizji drogowych. Podczas tegorocznych działań nie odnotowano wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci podczas prowadzonych działań skontrolowali 240 uczestników ruchu drogowego, stwierdzili 180 wykroczeń, w tym 120 dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Przeprowadzili 181 kontroli stanu trzeźwości. Zatrzymali 2 kierowców, którzy wybrali się w podróż pod wpływem alkoholu.
We wtorek (31.10.2023) oficer dyżurny KMP w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Poprzecznej i Zientary Malewskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 66-letnia kierująca renault nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu busem doprowadzając do zdarzenia drogowego. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. 66-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem w kwocie 1500 złotych.
W środę (01.11.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Z relacji zgłaszających wynikało, że zauważyli auto, którego kierowca miał jechać całą szerokością drogi, zjeżdżając od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Świadkowie zareagowali natychmiast, zadzwonili na numer alarmowy, a następnie uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 66-latka ponad 3,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 66-latek wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
W czwartek (02.11.2023) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Tuwima i Wawrzyczka w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący renault skręcając w lewo nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i uderzył w inny pojazd. Do szpitala na badania została przewieziona jedna osoba. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 35-latkowi. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.
Ostróda
We wtorek (31.10.2023 r.) policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena z powodu braku oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Zgodnie z procedurami funkcjonariusze dokonali sprawdzenia kierującej w bazach policyjnych. Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Moraga poruszała się ulicami miasta pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania. Policjanci obligatoryjnie sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.
W środę (01.11.2023 r.) w miejscowości Kajkowo przy ul. Henrykowskiej w gminie Ostróda doszło do kolizji drogowej w której 33-letni kierujący osobowym oplem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Przybyli na miejsce policjanci ostródzkiej drogówki przebadali mężczyznę pod kątem trzeźwości. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Tego samego dnia w miejscowości miejscowości Dąbrówno policjanci Posterunku Policji zatrzymali do kontroli pojazd marki hyundai, którego kierowcą był 58-letni mężczyzna. W wyniku sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Policjanci sporządzili dokuemntację procesową, celem przekazania sprawy do sądu.
W czwartek (02.11.2023 r.) w miejscowości Frygnowo gmina Grunwald policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego zapach alkoholu. Okazało się, że cyklista był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Nietrzeźwy rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.
Olecko
Od wtorku 31 października oleccy policjanci prowadzili działania „Wszystkich Świętych 2023”. Jak co roku na drogi powiatu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie. Funkcjonariusze nie odnotowali zakłóceń ładu i porządku publicznego na cmentarzach oraz znajdujących się w ich rejonie parkingów, nie było także większych utrudnień w ruchu. Na szczęście podczas trwania wzmożonych działań nie doszło do żadnego wypadku.
Funkcjonariusze odnotowali jedną groźną kolizję, która miała miejsce we wtorek (31.10.2023) przed godz. 16.00. Policjanci ruchu drogowego zostali skierowani w kierunku wyjazdu na Giżycko. Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, kierujący hyundaiem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie samochodu osobowego jadącego przed nim w momencie, kiedy sam był wyprzedzany przez osobową skodę. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Sprawca tej kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500zł.
Policjanci zatrzymali także dwóch nietrzeźwych kierujących.
W środę 1 listopada br. około godz. 1:30, oficer dyżurny oleckiej jednostki został poinformowany o ujęciu nietrzeźwego kierującego w Olecku na ul. Wojska Polskiego przez innego uczestnika ruchu. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że poruszając się wraz ze znajomymi ul. Wojska Polskiego zauważył, że kierowca jadącego przed nim VW dziwnie się zachowuje. Auto jechało przysłowiowym „ wężykiem”, po całej szerokości jezdni w między czasie gwałtownie hamując. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy, co w świadku wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Gdy kierujący VW w pewnym momencie skręcił w drogę prowadzącą na stację PKP, zgłaszający 20- latek natychmiast ruszył za nim, po czym wysiadł i podszedł do kierowcy, od którego wyczuł silną woń alkoholu. Pijany kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi. W związku z tym mężczyzna zabrał kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę i zadzwonił na numer alarmowy.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili przypuszczenia świadków. Badanie trzeźwości 50-letniego mieszkańca gm. Kalinowo wykazało, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili również, że nietrzeźwy kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 50-latek został zatrzymany, a jego auto odholowane na policyjny parking. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.
Po godz. 18:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać pojazd do kontroli, jednak kierujący początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim i zatrzymali go na kolejnej ulicy. Kierującym okazał się 56-latek mieszkaniec gm. Świętajno. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile. Okazało się również, że kierowca posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto pojazd, którym kierował nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.
Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Kętrzyn
We wtorek (31.10.2023) o godz. 17:00 policjanci kętrzyńskiej „drogówki” w miejscowości Rodele w gm. Barciany zatrzymali do kontroli drogowej kierującą mercedesem. Za kierownicą auta siedziała 19-latka, która jak się okazało, kierowała autem pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo kobieta, odpowie przed sądem.
Policjanci przypominają, że za naruszenie sądowego zakazu, w tym między innymi zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W środę (1.11.2023) kwadrans po godz. 2:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów odebrał zgłoszenie, że na trasie Skierki-Moruny w gm. Barciany auto osobowe uderzyło w drzewo. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że autem kierowała 20-letnia kobieta, która zabrała samochód bez zgody i wiedzy właściciela, a następnie kierując volkswagenem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Okazało się, że kobieta w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania. 20-latka została przewieziona do szpitala. Nie odniosła obrażeń. Została pobrana krew do badań w celu stwierdzenia czy była trzeźwa i nie zażywała innych substancji zabronionych.
Wkrótce kobieta odpowie przed sądem. Może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Pisz
1 listopada po godz. 14.00 patrol piskiej drogówki na trasie Pisz- Jeże zatrzymał do kontroli samochód marki Citroen, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 29 km/h. Pojazdem tym kierował 43-letni mieszkaniec Łomży, który za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym. Nie było to jednak jedyne przewinienie tego kierowcy. Okazało się bowiem, że miał on cofnięte uprawnienia do kierowania. Jazda pomimo cofniętych uprawnień jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
Tego samego dnia po godz. 17.00 w miejscowości Jeglin, gm. Pisz, policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej samochód marki Opel. Kierował nim 39-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który jechał z prędkością 93 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym kierowca opla stracił prawo jazdy. Ukarany też został mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi.
Podobne konsekwencje poniósł kierujący pojazdem marki Honda, który zatrzymany został do kontroli drogowej kilka minut później w tej samej miejscowości. Pojazdem tym kierował 76-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego, który miał na liczniku 91 km/h, czyli o 51 km/h za dużo.
Węgorzewo
We wtorek (31.10.2023) policjanci ruchu drogowego patrolując ulice Węgorzewa zauważyli skuter. Podczas kontroli okazało się, że kierujący 27 – letni mieszkaniec gminy Węgorzewo nie posiada uprawnień do kierowania. Za kierowanie bez uprawnień odpowie przed sądem.
W środę (1.11.2023r.) w godzinach wieczornych w miejscowości Węgorzewo policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że 39-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkaniec gminy Węgorzewo popełnił przestępstwa, za które będzie odpowiadał przed sądem.
(mk/ich/md/jk/ep/bs/pk/lm/dr/mp/as/af/rj)