Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł paliwo na stacjach paliw – został zatrzymany na gorącym uczynku przez nowomiejskich kryminalnych

Nowomiejscy kryminalni na terenie powiatu iławskiego zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży paliwa ze stacji paliw. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi. Jak się okazało ma swoim koncie także podobne przestępstwa na terenie powiatu iławskiego i województwa kujawsko-pomorskiego.

W miniony poniedziałek (16.10.23r.) w Kurzętniku doszło do kradzieży paliwa w postaci oleju napędowego i benzyny z jednej ze stacji paliw. Policjanci pracujący nad tą sprawą już dzień później,  we wtorek na terenie powiatu iławskiego zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Co ciekawe, do zatrzymania tego doszło na tzw. gorącym uczynku, czyli w trakcie kolejnej kradzieży paliwa na innej ze stacji.

30-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnej celi. W trakcie jego przeszukania policjanci znaleźli też przy nim amfetaminę.

Nowomiejscy kryminalni przedstawili mieszkańcowi powiatu brodnickiego dwa zarzuty: kradzieży benzyny i oleju napędowego w ilości ponad 240 litrów o łącznej wartości blisko 1500 zł oraz posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

W trakcie wykonywania czynności z mężczyzną ustalono także, że dokonał on dwóch kradzieży paliwa (w dniach 14 i 17 października) na terenie powiatu iławskiego. Iławscy policjanci przedstawili mu dwa zarzuty kradzieży oleju napędowego w łącznej ilości ponad 420 litrów i wartości ponad 2600 zł.

To nie koniec jego kłopotów. Mężczyzna ten najprawdopodobniej ma swoim koncie także inne kradzieże paliwa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i może wkrótce usłyszeć kolejne zarzuty.

Teraz 30-latkowi grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

(lm/tm)

Powrót na górę strony