Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Mniej wypadków, mniej rannych. Więcej kolizji i nietrzeźwych

Policjanci podsumowali sytuację na drogach regionu podczas czterech dni przdłużonego czerwcowego weekendu. Jak do tej pory odnotowano mniej wypadków, mniej osób zostało w nich rannych. Wzrosła natomiast liczba kolizji drogowych i zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. Najtragiczniejszą w skutkach okazała się mieszanka zbyt dużej prędkości i trudnych warunków drogowych.

I tak, od 18 do 21 czerwca na drogach regionu doszło do 17 wypadków (2013 – 24), w wyniku których 4 osoby zginęły (2013 – 4), a 17 zostało rannych (2013 – 28).

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 16.00 na drodze K-51 Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński w miejscowości Miłogórze.

Jak wstępnie ustalili policjanci, jadący od strony Dobrego Miasta w kierunku Lidzbarka Warmińskiego opel astra wychodząc z łuku drogi najprawdopodobniej wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo uderzył tyłem auta w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli podróżujący osobowym oplem – 50-letnia kobieta i jej 53-letni mąż, mieszkańcy Bartoszyc oraz 55-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Kierujący tirem był trzeźwy, nie doznał żadnych obrażeń.

Droga w miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych była całkowicie zablokowana. Policjanci wspólnie z prokuratorem wykonywali oględziny, rozpytywali świadków. Śledztwo wyjaśni przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

W sumie do tej pory ponad 800. policjantów i funkcjonariuszy innych służb czuwało nad bezpieczeństwem na drogach regionu. Skontrolowano ponad 2300 pojazdów. Policjanci ukarali mandatami ponad 1100 sprawców wykroczeń. W tym gronie było ponad 800., którzy przekroczyli prędkość i 73, którzy nie stosowali pasów bezpieczeństwa, albo niewłaściwie przewozili dzieci. Policjanci zatrzymali także około 30. praw jazdy i 130. dowodów rejestracyjnych pojazdów.

Policjanci przez ostatnie cztery dni byli wzywani na miejsce 179 kolizji drogowych (2013 – 132) i zatrzymali 60. nietrzeźwych kierujących (2013 – 50).

I tak, wczoraj tuż po godzinie 16.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany, że trasą Stawek w kierunku Mikołajek może jechać bus koloru zielonego, którego kierowca jest nietrzeźwy. Policjanci sprawdzili otrzymaną informację i  przy wjeździe do Mikołajek zatrzymali auto, którego opis zgadzał się ze zgłoszeniem. Jak się okazało, za kierownicą siedział 59–letni mieszkaniec gminy. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny blisko 3 promile alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że 59–latek kierował autem, mimo orzeczonego zakazu przez sąd.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci dzisiaj nad ranem około godziny 4.30 w miejscowości Gązwa w gminie Mrągowo. Kontrola drogowa wykazała, że mężczyzna kierował osobowym audi mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. 23 – latek podobnie jak jego poprzednik odpowie przed sądem.

W tym samy czasie na ul. Giżyckiej w Mrągowie kierowca forda uderzył w latarnię i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, kim był i zatrzymali go. 32-letni Michał O. z woj. mazowieckiego miał prawie 3 promile alkoholu w orgaznimie.

Zatrzymani usłyszą zarzuty kierowania po alkoholu, a także odpowiedzą za złamanie wyroku sądu, czy kolizję i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Dziś kolejny dzień działań związany z powrotami z przedłużonego weekendu. Policjanci apelują o nieodkładanie wyjazdu do domu na ostatnią chwilę. Pogoda jest trudna i nie sprzyja kierowcom, dlatego tak ważna jest trzeźwość i dostosowanie prędkości jazdy do naszych umiejętności i  warunków drogowych.

Data

Liczba wypadków

Liczba zabitych

Liczba rannych

Liczba kolizji

Liczba zatrzymanych nietrz. kierujących

18.06.14

5

0

6

73

12

19.06.14

5

1

5

18

17

20.06.14

2

0

2

46

15

21.06.14

5

3

4

42

16

Razem

17

4

17

179

60


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.69 MB)

Powrót na górę strony