Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Wzorową postawą wykazał się mężczyzna, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki pijanemu kierowcy. 25-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze dziękują świadkowi za społeczny sprzeciw wobec naruszania elementarnych zasad bezpieczeństwa w ruchu! Jego reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze.

We wtorek (26.08.2023 r.) kilka minut przed godz. 21:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony o ujęciu przez świadka pijanego kierującego. Z przekazanych informacji wynikało, że do sytuacji doszło w Srokowie na ul. Lipowej. We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili w rozmowie ze zgłaszającym, że styl jazdy kierującego audi wskazywał na to, że może on być pod wpływem alkoholu. Gdy tylko zaparkował przy ulicy Lipowej, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki i powiadamiając o swoich podejrzeniach kętrzyńską policję. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu, które wykazało 2 promile alkoholu w organizmie 25-latka. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Słowa uznania kierujemy do świadka, który wykazał się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jego zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

(ep/kh)

Powrót na górę strony