Dzielnicowi pomogli mężczyźnie, który doznał kontuzji
Podczas służby na policjantów czekają różne zadania. Funkcjonariusze praktycznie codziennie spotykają się z nowymi, nigdy wcześniej niespotykanymi interwencjami. Jedna z nich miała miejsce niedawno na terenie gminy Reszel, a zaangażowani byli w nią dzielnicowi z Komisariatu Policji w Reszlu. Dzielnicowi st. asp. Paweł Obolewicz oraz mł. asp. Paweł Ziółkowski z Komisariatu Policji w Reszlu pomogli mężczyźnie, który doznał kontuzji podczas rajdu rowerowego. Do Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie wpłynęły podziękowania za okazaną przez dzielnicowych pomoc.
O dzielnicowych zwykło się mówić, że jest to tzw. „policjant pierwszego kontaktu”. Nie bez przyczyny, bowiem stanowią oni ważne ogniwo między Policją i społeczeństwem. Praca dzielnicowego to służba wymagająca od funkcjonariusza zarówno przygotowania merytorycznego, jak i umiejętności interpersonalnych tj. łatwe nawiązywanie kontaktów, odporność na stres, rozwiązywanie konfliktów, empatia, wrażliwość na problemy innych… tak jak i w tym przypadku, który miał miejsce 23 września 2023 roku około godz. 19:30 na terenie gminy Reszel. Tego to właśnie dnia dzielnicowi st. asp. Paweł Obolewicz oraz mł. asp. Paweł Ziółkowski z Komisariatu Policji w Reszlu pomogli mężczyźnie, który doznał kontuzji podczas rajdu rowerowego. Funkcjonariusze zorganizowali także transport aby mężczyzna mógł bezpiecznie dotrzeć do domu.
Poniżej treść podziękowania
„Szanowny Komendancie,
Piszę do Pana z głębokim poczuciem wdzięczności i szacunku, aby wyrazić moje uznanie dla dwóch funkcjonariuszy z komendy w Reszlu, którzy okazali mi nieocenioną pomoc podczas niedawnego wydarzenia.
Brałem udział w wyścigu gravelowym Great Lakes Gravel. Pod koniec drugiego dnia, w okolicach miejscowości Święta Lipka, doznałem kontuzji ścięgna Achillesa. Zmuszony do zatrzymania, usiadłem na poboczu drogi, zastanawiając się nad swoją sytuacją. W tym momencie zatrzymał się obok mnie patrol policji.
Funkcjonariusze zainteresowali się moim stanem i zaoferowali pomoc. Zorganizowali dla mnie transport, wraz z moim rowerem, do miejsca skąd startowałem i gdzie miałem zaparkowany samochód. Ich profesjonalizm, empatia i gotowość do niesienia pomocy były dla mnie niezwykle cenne w tym trudnym momencie.
Chciałbym podkreślić, że ich działania diametralnie przekroczyły moje oczekiwania i pokazały prawdziwe znaczenie służby publicznej. Ich dobroć serca i chęć pomocy były dla mnie inspirujące i przypomniały mi o nieocenionej roli, jaką policja pełni w naszym społeczeństwie.
Nie jestem w stanie wyrazić, jak bardzo jestem wdzięczny za ich pomoc. Ich działania nie tylko pomogły mi w trudnej sytuacji, ale również zasłużyły na moje najwyższe uznanie. Jestem przekonany, że tacy funkcjonariusze są prawdziwym skarbem dla każdej służby policyjnej.
Chciałbym prosić, aby moje słowa uznania zostały przekazane tym dwóm funkcjonariuszom. Ich profesjonalizm i dobroć zasługują na najwyższe pochwały.
Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego listu. Jestem wdzięczny za pracę, jaką Pana funkcjonariusze wykonują każdego dnia, aby chronić i służyć naszej społeczności.
Z szacunkiem, ...”