Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Jedna pokazywała prześcieradło, a druga szukała pieniędzy. Policjanci przerwali nielegalny proceder

Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież 5 tysięcy zł. Pieniądze straciła starsza pani, która zainteresowała się ofertą przedstawioną jej przez dwie kobiety. Przed sprawami tego typu policjanci ostrzegają od dawna. Przestępcy działają w bardzo znany i charakterystyczny sposób. W tym przypadku jedna z kobiet oferowała sprzedaż pościeli, odwracając uwagę pani domu, a druga w tym czasie plądrowała mieszkanie. Kiedy sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych, próbowali ukryć skradzioną gotówkę. Zarówno mężczyzna, który był wspólnikiem i kierowcą kobiet, jak i one same usłyszeli już zarzuty kradzieży, za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

W środę około godz. 9.00 kryminalni otrzymali informację o trzech osobach jeżdżących po okolicznych wsiach i sprzedających ubrania oraz pościel. Policjanci postanowili sprawdzić tą informację. W miejscowości Muszaki zatrzymali audi na angielskich numerach rejestracyjnych. Jedna z kobiet podróżująca autem podczas kontroli usiłowała ukryć za podłokietnikiem rękawiczkę, w której znajdowało się 5.000 zł. Chwilę wcześniej właśnie taka kwota zginęła 88-letniej pani w  miejscowości Wikno. Doszło do tego po wizycie dwóch kobiet. 60-letnia Halina H. oraz 35-letnia Janina N. chciały pokrzywdzonej sprzedać ubrania oraz prześcieradło. Gdy jedna z nich prezentowała swój asortyment, druga plądrował mieszkanie. Po wizycie akwizytorek poszkodowana szybko zorientowała się, że została okradziona.

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i zwrócili pokrzywdzonej. Dwie mieszkanki gminy Mława i mieszkaniec gminy Płońsk zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wszyscy usłyszeli zarzut kradzieży, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci sprawdzają, czy na terenie Polski w ten sam sposób nie zostały popełnione inne przestępstwa.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność przy wpuszczaniu nieznajomych do domu.

id/af

Powrót na górę strony