Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jedna interwencja domowa – dwie osoby zatrzymane

„Miałam nadzieję, że się zmieni, uspokoi się, ale jest coraz gorzej”. Takie słowa najczęściej słyszy policjant przyjmujący zawiadomienie o znęcaniu. Tym razem było podobnie. Konkubina miała już dość wyzwisk, popychania, wyganiania z domu oraz gróźb i zawiadomiła o tym policję. Mieszkaniec Węgorzewa otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania, nakaz opuszczenia mieszkania oraz dozór policyjny, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto zgłaszająca okazał się osobą poszukiwaną. Również została zatrzymana i trafiła na 29 dni do aresztu.

W piątek (16.09.2023 r.) przed północą oficer dyżurny węgorzewskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie Węgorzewa. Interweniujący policjanci ustalili, że 46-latek zachowywał się agresywnie wobec swojej konkubiny. Będąc pod działaniem alkoholu wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, szarpał za ubrania, podduszał i groził pozbawieniem życia. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policję. Podczas interwencji funkcjonariuszy mężczyzna był nadal agresywny, nie chciał się uspokoić i nie stosował się do poleceń mundurowych. Jedynym sposobem, by zapewnić spokój i bezpieczeństwo kobiecie było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Natomiast podczas sprawdzania zgłaszającej w policyjnych systemach okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną. Zgodnie z wystawionym nakazem zatrzymania przez Sąd Rejonowy w Turku 25-latka trafiła do aresztu, gdzie odbędzie karę 29 dni pozbawienia wolności.

Zanim zgłaszająca została przewieziona do aresztu funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. Na wniosek węgorzewskich śledczych, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia mieszkania przez 46-lataka.

(af/kh)

Powrót na górę strony