Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego motorowerzystę, na którym ciążył sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi

Policjantem jest się przez całą dobę. Udowodnił to już kolejny raz asp. szt. Dawid Zieliński, który w dniu wolnym od służby zauważył motorowerzystę jadącego na tzw. „podwójnym gazie”. Interwencja policjanta zakończyła się zatrzymaniem kierującego i przekazaniem go w ręce policjantów z powiatu braniewskiego.

W niedzielę (17.09.2023 r.) około godziny 16:30 asp. szt. Dawid Zieliński przejeżdżając przez miejscowość Cieszęta w powiecie braniewskim zauważył jadącego przed nim motorowerzystę, którego styl jazdy zwrócił uwagę funkcjonariusza. Policjant obserwował jazdę mężczyzny, który miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi na jednośladzie. Asp. szt. Dawid Zieliński po chwili nie miał już wątpliwości, że kierujący motorowerem znajduje się pod działaniem alkoholu. Wyprzedził pojazd i zatrzymał kierującego, od którego już w rozmowie wyczuł alkohol więc udaremnił jego dalszą jazdę i  wezwał na miejsce policjantów  braniewskiej Policji. Okazało się, że 32-letni kierujący miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Czujność asp. szt. Dawida Zielińskiego oraz zdecydowane działania pozwoliły wyeliminować z ruchu kierującego, który stwarzał realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu.

32-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz za przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych.

Asp. szt. Dawid Zieliński wykazał się czujnością po służbie godną pochwały już po raz kolejny, ponieważ 26 maja 2022 roku, podczas powrotu do miejsca zamieszkania po zakończonej służbie, zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę, który miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Policjant na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Ornecie w Zespole Prewencji.

(bsz/kh)

  • asp. szt. Dawid Zieliński
    asp. szt. Dawid Zieliński
Powrót na górę strony