Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Giżycka zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy warte blisko 140 tys. złotych

Ponad 4200 paczek papierosów i 29 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Wartość rynkowa kontrabandy to blisko 140 tys. złotych. Do sprawy został zatrzymany 49-letni mężczyzna. Odpowie za przestępstwo karne skarbowe. Akcja, której celem było wyeliminowanie z obrotu nielegalnego tytoniu, zorganizowali policjanci zespołu rozpoznawczo-operacyjnego oraz zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej giżyckiej jednostki.

Uderzenie w nielegalny tytoniowy biznes nastąpiło w czwartek (14.09.2023) na terenie Giżycka. Zaangażowani w realizację policjanci giżyckiej jednostki, w wyniku przeszukania dwóch lokali oraz samochodu osobowego, zabezpieczyli ponad 4200 paczek papierosów i 29 kilogramów krajanki tytoniu. Wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wwiezione do kraju zostały nielegalnie, nie opłacono za nie cła, akcyzy ani podatku VAT.

Do sprawy zatrzymany został 49-letni mężczyzna. Usłyszał zarzuty paserstwa. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka kara grzywny. Podejrzany wpłacił już kwotę 20 tys. zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar.

(ich/tm)

  • Zabezpieczone papierosy w paczkach i tytoń w workach
    Zabezpieczone papierosy w paczkach i tytoń w workach
Powrót na górę strony