Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mil Med Challenge 2023

Konferencja naukowo-szkoleniowa połączona z warsztatami oraz zawodami taktycznego ratownictwa medycznego Mil Med Challenge odbyła się po raz piąty. Drugi raz w przedsięwzięciu organizowanym przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną uczestniczyli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie. Policyjni ratownicy medyczni przygotowali jedną z konkurencji dla uczestników zawodów, za którą zostali wyróżnieni.

Współpraca policjantów z żołnierzami przy organizacji Mil Med Challenge po raz pierwszy podjęta została w zeszłym roku. Była na tyle udana, że w 2023 roku policyjni ratownicy medyczni z OPP w Olsztynie ponownie przygotowali jedno z zadań dla uczestników zawodów. Podczas zawodów, które odbyły się w okolicy Orzysza w dniach 06-08. września 2023 roku przed wojskowymi drużynami postawione zostało trudne zadanie - zabezpieczyć miejsce zdarzenia, przeprowadzić czynności ratownicze oraz ewakuować rannych. Zadanie wcale nie tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Na poniższym nagraniu zaprezentowana została relacja filmowa z przebiegu konkurencji przygotowanej przez policjantów. Na nagraniu widać przejazd samochodów wojskowych przez zadymioną drogę, wejście uzbrojonych żołnierzy do budynku, wymianę ognia oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej osobom rannym.

Film Relacja filmowa z przebiegu konkurencji

Opis filmu: Relacja filmowa z przebiegu konkurencji przygotowanej przez policjantów. Na nagraniu widać przejazd samochodów wojskowych przez zadymioną drogę, wejście uzbrojonych żołnierzy do budynku, wymianę ognia oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej osobom rannym.

Pobierz plik Relacja filmowa z przebiegu konkurencji (format mp4 - rozmiar 21.61 MB)

Film jest dostępny również w większej rozdzielczości na naszym kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=1008cuYMz44

(tm)

  • Wyróżnienie dla policjantów za organizację zadania
    Wyróżnienie dla policjantów za organizację zadania
Powrót na górę strony