Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili ponad 75500 sztuk nielegalnych papierosów

W dwóch mieszkaniach na terenie gminy Janowo nidziccy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji ujawnili krajankę tytoniową i ponad 75500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. 40- i 55-letni właściciele tego towaru, swoim przestępczym działaniem narazili Skarb Państwa na straty w kwocie ponad 92000 zł. Grozi im grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

W czwartek (07.09.2023r.) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej Policji, w dwóch mieszkaniach na terenie gminy Janowo ujawnili wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 75500 sztuk nielegalnych papierosów i prawie 2 kg krajanki tytoniowej. Swoim przestępczym działaniem, 40-latek i 55-latek narazili Skarb Państwa na straty w łącznej kwocie ponad 92000 zł.

Niebawem sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Grozi im wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

(ap/tm)

 

  • Zabezpieczone papierosy w kartonach
    Zabezpieczone papierosy w kartonach
Powrót na górę strony