Aktualności

Nadmierna prędkość, wypity wcześniej alkohol, brawura i brak odpowiednich umiejętności – to czynniki, które najczęściej wpływają na to, że dochodzi do groźnego zdarzenia na drodze. Policjanci reagują na wszystkie sygnały o drogowych zagrożeniach i prowadzą kontrole prędkości pojazdów oraz stanu trzeźwości kierowców. Wobec takich kierowców policjanci wyciągają konsekwencje.

W miniony weekend (08.09.2023 r.) policjanci odnotowali 9 wypadków, w których 11 osób zostało rannych. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 145 kolizji drogowych i ujawnili 30 nietrzeźwych kierujących.

Bartoszyce

W piątek (08.09.2023 r.) po południu policjanci z bartoszyckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który przekroczył prędkość na drodze relacji Bartoszyce - Osieka. Za kierownicą auta siedział 25-latek z Lidzbarka Warmińskiego. Sprawdzenie jego danych w policyjnym systemie ujawniło, że mężczyźnie w lipcu br., sąd wydał zakaz kierowania na 12 miesięcy.
Za wykroczenie przekroczenia prędkości 25-latek został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. BMW mężczyzny przekazano jego pasażerce, która miała wymagane uprawnienia.

Za kierowanie autem pomimo cofniętych uprawnień 25-latek odpowie karnie. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Braniewo

Podczas minionego weekendu funkcjonariusze z ruchu drogowego przeprowadzili 80 kontroli uczestników ruchu drogowego. Ujawnili łącznie 72 wykroczenia. Zastosowali 16 pouczeń, wystawili 54 mandaty karne i wystosowali 2 wnioski do sądu o ukaranie. 38 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości, z czego 6 miało miejsce w rejonie przejść dla pieszych. Przebadali 85 kierowców pod kątem trzeźwości – wśród nich znalazł się kierujący motorowerem i rowerzysta.  

Mimo licznych apeli policjantów i częstych kontroli stanu trzeźwości kierowców, nadal znajdują się tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Pijani użytkownicy dróg nie zdają sobie sprawy z tego, że stwarzają olbrzymie zagrożenie dla siebie i innych. W sobotę (08.09.2023 r.) policjanci wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego 25-latka kierującego motorowerem, który pomimo wypitego alkoholu zdecydował się włączyć do ruchu. Badanie trzeźwości wykazało, że ma prawie promil alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Drugim nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 31-letni rowerzysta, który w stanie nietrzeźwości został zatrzymany w jednej z miejscowości w gminie Braniewo. Za swoją podróż będzie musiał zapłacić mandat w kwocie 2500 złotych.

Działdowo

W piątek (08.09.2023 r.) po godzinie 14:00 w Działdowie na ulicy Olsztyńskiej doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów. Kierująca samochodem osobowym marki audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu ciężarowego marki ford, który zatrzymał się i uderzyła w jego tył powodując jego uszkodzenie. Na skutek zdarzenia pasażerka z pojazdu audi z obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala w Działdowie. Zarówno kierująca audi, 34-letnia mieszkanka gminy Działdowo, jak i 23-letni kierowca forda byli trzeźwi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

W sobotę (09.09.2023 r.) w Lidzbarku policjanci z patrolu zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 24-latek kierujący jednośladem podczas policyjnej kontroli stanu trzeźwości wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze przerwali mieszkańcowi gminy Lidzbark dalszą jazdę i sporządzili wobec niego dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu. Oprócz wysokiej kary finansowej grozi mu zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne.

W tym samym dniu na trasie Filice -Uzdowo policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki skoda nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo wykonującemu skręt w lewo samochodowi osobowemu marki opel doprowadzając do zderzenia bocznego pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującego skodą 70-letniego mieszkańca Działdowa policjanci ukarali mandatem i nałożyli na niego punkty karne.

Z kolei w miejscowości Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego z Działdowa zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki fiat. Siedzący za kierownicą auta 31-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania tym pojazdem. Wobec mieszkańca Białegostoku sporządzono dokumentację do sądu.

Następnie w niedzielę (10.09.2023 r.) w Kisinach policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 56-letniego mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna kierował pojazdem marki audi będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy elektronicznie prawo jazdy i uniemożliwili mu kontynuowanie jazdy. Za popełnione przestępstwo drogowe grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Giżycko

W trakcie minionego weekendu policjanci giżyckiej drogówki przeprowadzili 47 kontroli drogowych, 33 uczestników ruchu drogowego naruszyło przepisy, za co funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne bądź sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. 27 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, 8 z nich w rejonie przejść dla pieszych, za co kierujący otrzymali mandaty karne, a na ich konta zostały dopisane punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców oraz nietrzeźwego rowerzystę. Pierwszy z nietrzeźwych kierowców do kontroli został zatrzymany w m. Miłki, kierowca VW Passata miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, ponadto przewoził jak się okazało kradzione drewno. Został zatrzymany.

Drugi z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany na trasie Giżycko-Wydminy. Kierowca jadąc peugeotem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna również został zatrzymany. Natomiast kierujący rowerem został ujęty przez innego kierującego autem na trasie Giżycko-Rydzewo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że rowerzysta miał również ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci za powyższe wykroczenie ukarali kierującego jednośladem mandatem w wysokości 2500 złotych, a sam rowerzysta został przekazany pod opiekę osób trzeźwych. Policjanci również pracowali na miejscu 3 kolizji drogowych i na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w piątek (08.09.2023 r.) około godz. 14:00 w m. Wilkaski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca opla w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volvo. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierowca vovlo i pasażerka opla. Kobieta doznała złamania obojczyka. Kierowcy byli trzeźwi.

Kętrzyn

W piątek (08.09.2023 r.) o godz. 11.40 w Korszach przy ul. Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Kilka minut później o godz. 12.00 w miejscowości Pożarki policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierowcę audi. Podczas sprawdzania dokumentów mężczyzny okazało się, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
 Tego samego dnia o godz. 18.10 w miejscowości Zawidy gm. Reszel dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 52-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości
mężczyzny wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie.  
Kilka godzin później o godz. 21.00 w Kętrzynie przy ul. Mazurskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 43-letnią kobietę kierującą oplem. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mieszkanki miasta alkohol. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.
Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę (10.09.2023 r.) o godz. 22.40 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na trasie Karolewo - Cegielnia auto wjechało do przydrożnego rowu. Szybko wyjaśnił się powód zdarzenia drogowego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującej volvo 44-letniej kobiety wykazało 2 promile alkoholu w organizmie.

Lidzbark Warmiński

W niedzielę (10.09.2023 r.) około godziny 19:30 na drodze krajowej nr 51 w rejonie miejscowości Kraszewo doszło do kolizji pojazdu osobowego z łosiem. Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci 24-letni kierujący osobowym peugeotem, jadąc wraz z pasażerami, 23-letnią kobietą oraz 2-miesięcznym dzieckiem, podróżował w kierunku Lidzbarka Warmińskiego. Z relacji kierującego wynika, że z przydrożnego rowu na jezdnię, wprost przed nadjeżdżający pojazd wtargnął łoś, którego ominięcie nie było możliwe. W rezultacie doszło do zderzenia samochodu ze zwierzęciem. Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni nie stwierdzili u uczestników zdarzenia żadnych obrażeń. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny osobówki.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

Mrągowo

W piątek (08.09.2023 r.) około godziny 17:30 w Mrągowie policjanci interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, podczas którego 54-letni kierujący pojazdem marki mercedes nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego volkswagena, którym kierował 62-letni mężczyzna.  Kierującego mężczyznę pojazdem marki mercedes ukarano mandatem karnym. Na miejscu nie potrzebna była pomoc medyczna, uczestnikom nic się nie stało. Z uwagi na powstałe uszkodzenia w obu pojazdach, policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne.

W sobotę (09.09.2023 r.) funkcjonariusze mrągowskiej drogówki przed godziną 13:00 w miejscowości Sorkwity zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki mercedes. Podczas kontroli okazało się, że 58- letni mieszkaniec Olsztyna, kierował autem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz 58-letni mężczyzna za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem. 

Również w sobotę (09.09.2023 r.) około godziny 15:00 w Mikołajkach doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 51-letnia kobieta kierując pojazdem marki audi, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla prawidłowo jadącego pojazdu marki opel, którym kierował mężczyzna 54-letni mężczyzna. Funkcjonariusze pracujący na miejscu, pouczyli sprawczynię kolizji oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu audi, zakazując dalszej jazdy.

W sobotę (09.09.2023r.) około godziny 17:20 funkcjonariusze mrągowskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego na odcinku drogi krajowej numer 59, trasy Zalec – Mierzejewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że 43- letni mężczyzna kierujący pojazdem marki audi, którym podróżował również 41-letni mieszkaniec Kętrzyna, podczas manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w lewy bok pojazdu wyprzedzanego marki volkswagen, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Samochód osobowy marki audi zapalił się, a bezpośrednimi świadkami tego byli Żołnierze 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy będąc w trakcie służby niezwłocznie przystąpili do ugaszenia dymiącego pojazdu i udzielenia pomocy dla uczestników zdarzenia. W wyniku tego zdarzenia najbardziej ucierpieli podróżujący pojazdem marki audi. Kierowca audi w stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Pasażer audi również został przewieziony do szpitala.

Pojazdem volkswagen kierował 43-letni mężczyzna, który przewoził 39-letnią kobietę oraz dwójkę dzieci. Na szczęście podróżującym samochodem volkswagen nic się nie stało, kierujący był trzeźwy. Droga przez dłuższy czas w miejscu wypadku była zablokowana. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego
 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

W niedzielę (10.09.2023r.) policjanci mrągowskiej komendy, na ulicy Olsztyńskiej dokonali kontroli drogowej pojazdu marki volkswagen, za którego kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec Ełku. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy. Mężczyzna za to, że zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo zakazu kierowania pojazdami. Teraz odpowie przed sądem.

Nidzica

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie 51-letni motorowerzysta, którego w sobotę (09.09.2023 r.) około godz. 22:00 między Bartoszkami a Napiwodą zatrzymali do kontroli drogowej nidziccy policjanci. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do KPP w Nidzicy. Tam przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. Po wykonaniu czynności mieszkaniec gminy Nidzica został zwolniony i niebawem za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nowe Miasto Lubawskie

W sobotę (09.09.2023 r.) ok. godz. 17:30 w Krotoszynach dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej jadącego rowerem 35-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie niespełna pół promila alkoholu. Jakby tego mało posiadał przy sobie także substancję psychotropową w postaci amfetaminy. Mieszkaniec gminy Biskupiec został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Pół godziny później w Fitowie dzielnicowi wyeliminowali z dalszej jazdy nietrzeźwego motorowerzystę. Zatrzymany do kontroli drogowej 61-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu. Jakby tego było mało nie posiadał uprawnień do kierowania.

W niedzielę (10.09.2023 r.) dzielnicowi zatrzymali kolejnego cyklistę, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.  Tym razem w Osetnie policjanci zatrzymali do kontroli 39-latka, który także miał blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Olecko

W sobotę (09.09.2023 r.) przed godz. 21:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na trasie Dunajek – Świętajno. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierująca samochodem osobowym marki VW Passat na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas jezdni doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki dacia. Policjanci podczas wykonywanych czynności wyczuli od kobiety alkohol. W związku z tym 47-latka została poddana badaniu na stan trzeźwości, które wykazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że kobieta w chwili zdarzenia nie posiadała uprawnień do kierowania. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami ciała została przetransportowany do szpitala w Ełku.

47-latka odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zdarzenia drogowego
i jazdę bez uprawnień.    

W niedzielę (10.09.2023) około godz. 13:30 policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce wypadku, do którego doszło na drodze K65 w m. Kukowo. Jak wynika z ustaleń interweniujących policjantów, 40 letni kierujący passatem nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie samochodu osobowego marki Seat jadącego przed nim w momencie, kiedy sam był wyprzedzany przez osobowe audi, którym kierował 23 – latek. Doszło do zderzenia pomiędzy pojazdami passat i seat. Kierujący osobowym audi w celu uniknięcia zderzenia z pojazdami poprzedzającymi go, zjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego obrażenia doznał pasażer pojazdu marki Audi. 22- latek został przetransportowany do szpitala w Ełku. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

Również w niedzielę 10 września br. po godz. 15:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierujący motocyklem wraz z 35 – letnią pasażerką uderzył w samochód osobowy marki VW, który wjeżdżał na rondo z kierunku ul. Kolejowej. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. W skutek zderzenia podróżujący motocyklem mężczyzna i kobieta zostali przetransportowani do szpitala w Suwałkach.  Teraz szczegółowe przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane w ramach postępowania.

Olsztyn

W piątek (08.09.2023 r.) wieczorem oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym przy wyjeździe z m. Olsztynek w rejonie ul. Mrongowiusza na DK 58. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia drogowego wynika, że jadący motocyklem 32-latek miał najechać na łosia, który nagle wbiegł na jezdnię. W wyniku zderzenie ze zwierzęciem mężczyzna przewrócił się. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 32-latkowi została również pobrana krew do badań, celem ustalenia stanu trzeźwości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz wsiadł za kierownicę mimo ciążącego nad nim dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

 • Miejsce zdarzenia drogowego
  Miejsce zdarzenia drogowego

W sobotę (09.08.2023 r.) w godzinach porannych na wysokości m. Wipsowo (gm. Barczewo) funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego forda, za którego kierownicą siedział mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z 35-latkiem funkcjonariusze wyczuli silny zapach alkoholu, a badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Z soboty na niedzielę (9-10.09.2023 r.) funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w rejonie ulicy Jagiellończyka w Olsztynie, gdzie według zgłoszenia świadka mężczyzna miał stracić panowanie nad pojazdem i wywrócić swój rower. Na miejscu funkcjonariusze zastali 46-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do szpitala na badania. 46-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Ostróda

W piątek (08.09.2023 r.) policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej. Według ustaleń policjantów wynika, że 19-letni kierowca volkswagena nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego, którym poruszała się 47-letnia kierująca toyotą. Kierujący doprowadził do zderzenia. Za spowodowanie kolizji drogowej, sprawca został ukarany mandatem karnym. 

W sobotę (09.09.2023 r.) policjanci ostródzkiej drogówki podczas dokonywania pomiaru prędkości w miejscowości Grabin zatrzymali kierowcę audi, który poruszał się z nadmierną prędkością. Policyjny miernik prędkości wskazał, że 26-letnia kobieta jechała 90 km/h w obszarze z ograniczeniem do 50 km/h. Kierująca skorzystała z przysługującego jej prawa do odmowy przyjęcia mandatu karnego. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację procesową celem przekazania sprawy do sądu.

W niedzielę (10.09.2023r.) w miejscowości Łukta policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 69-letniego kierowcę audi. Po sprawdzeniu kierowcy w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został przekazany osobie wskazanej, a mężczyzna został poinformowany o dalszym trybie postępowania. Nie uniknie odpowiedzialności przed sądem.

Za popełnione wykroczenia w miniony weekend, policjanci nałożyli łącznie 40 mandatów karnych oraz zastosowali pouczenia wobec 26 uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzili 189 kontroli trzeźwości.

Pisz

W weekend, na drogach powiatu piskiego, doszło do 6 niegroźnych kolizji drogowych. Jedna z nich to zdarzenie z udziałem zwierzyny leśnej. Kolizja ta miała miejsce w piątek (08.09.2023 r.) po godz. 20.00 na trasie Pisz – Jeże. Kierujący pojazdem marki volvo uderzył w zwierzynę, która wbiegła mu nagle tuż przed samochód. Na szczęście w zdarzeniu tym nie ucierpiała żadna osoba. Kierowcy muszą się liczyć, że takich zdarzeń niestety z dnia na dzień będzie coraz więcej. Uważajmy zatem nie tylko jadąc rankiem lub wieczorem przez lasy, ale także mijając pola i łąki. To właśnie tam najczęściej dochodzi do zdarzeń ze zwierzyną leśną.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali też dwóch kierujących pod działaniem alkoholu. Pierwszy z nich skontrolowany został przez funkcjonariuszy w piątek (08.09.2023 r.) po godz. 20.00 w Orzyszu. 28-letni mieszkaniec Ełku, kierujący samochodem marki skoda, miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Drugi kierowca pod działaniem alkoholu zatrzymany został przez funkcjonariuszy w sobotę (09.09.2023 r.) po godz. 7.00 w Piszu. Był to pojazd marki ford. Kierował nim 64-letni mieszkaniec Pisza, którego badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Zarówno kierowca skody, jak i forda popełnili wykroczenie zagrożone karą aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. Kierujący muszą się też liczyć z utratą prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do lat 3.

Szczytno

W piątkowy wieczór (08.09.2023 r.) na terenie Gminy Pasym został zatrzymany 44-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki skoda znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Tor jego jazdy zaniepokoił inną uczestniczę ruchu drogowego, która zaalarmowała służby.

W sobotni poranek (09.09.2023 r.) policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki audi, którym kierował 25-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Mężczyzna miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholowego trunku.

Również w sobotę, wieczorem szczycieńscy policjanci zostali poinformowani, że kierowca taksówki może prowadzić swój pojazd pod wpływem alkoholu. Zgłoszenia dokonała osoba, która korzystała z usług przewozowych i zwróciła uwagę na stan mężczyzny oraz jego sposób jazdy, który mógł wskazywać na fakt prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu przez niego. Podejrzenia te potwierdziły się i mężczyzna „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę (09/10.09.2023 r.) policjanci ujawnili 39-letniego mieszkańca Gminy Szczytno, który kierował pojazdem osobowym marki renault nie tylko na „podwójnym gazie”, ale i sądowym zakazie. Mężczyzna odpowie za popełnienie dwóch przestępstw.

Do sądu trafi również sprawa 40-latka, który w piątek (08.09.2023 r.) na trasie Rozogi-Dąbrowy poruszał się pojazdem osobowym marki audi bez wymaganych uprawnień. Jest to wykroczenie, które podlega karze grzywny oraz sąd może orzec środek karny w postaci zakazu kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych na określony czas. 

Konsekwencji swojego niewłaściwego zachowania nie uniknie również kolejny mężczyzna, mieszkaniec Gminy Szczytno, który pomimo niezatrzymania się do kontroli drogowej został zatrzymany, usłyszał już zarzuty i to za dwa przestępstwa. W piątek wieczorem (08.09.2023 r.) policjanci ruchu drogowego przystąpili do kontroli drogowej pojazdu marki opel. Pomimo wydanych przez policjanta poleceń do zatrzymania pojazdu, mężczyzna nie uczynił tego. W toku podjętych czynności mężczyzna został jednak zatrzymany i „wydało się” co było powodem takiego zachowania kierującego. Mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany prawomocnym wyrokiem sądu i chciał uniknąć konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Kierując pojazdem w takiej sytuacji mężczyzna dopuścił się jednego przestępstwa, a nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił kolejne.

Szczycieńscy policjanci w miniony weekend pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych.

W piątek (08.09.2023 r.) na trasie Szczytno–Jerutki doszło do zderzenia bocznego dwóch pojazdów. 83-letnia mieszkanka Warszawy kierująca pojazdem marki mercedes naruszyła obowiązek jazdy przy prawej krawędzi jezdni, czym doprowadziła do zderzenia bocznego z pojazdem marki toyota. Kierujący byli trzeźwi i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Na sprawczynię tego zdarzenia został nałożony mandat karny.

W sobotę (09.09.2023 r.) policjanci pracowali na miejscu kolejnego zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Szczytnie. 34-letni mężczyzna poruszający się pojazdem osobowym marki renault nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami, wskutek czego doszło do zderzenia bocznego z drugim pojazdem marki renault. Na sprawcę również został nałożony mandat karny.

Na terenie Gminy Dźwierzuty w niedzielę (10.09.2023 r.) doszło do zdarzenia drogowego, gdzie nietrzeźwy rowerzysta uderzył w pojazd osobowy marki ford. 48-latek miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Kierujący autem osobowym był trzeźwy. Sprawca zdarzenia drogowego nie wymagał udzielenia pomocy medycznej, a za zdarzenia, których się dopuścił – poruszanie się rowerem w stanie nietrzeźwości i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym- zostały nałożone na niego mandaty karne.

 

(mk/jr/jn/ich/ep/bsz/kn/ap/lm/dr/pż/pś/asz/jm/kh)

Powrót na górę strony