Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalny tytoń - został zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu szczycieńskiego, który swoim autem przewoził ponad 106 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatkowe w kwocie ponad 121 tys. zł.

W piątek (25.08.2023 r.) Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli pojazd marki skoda. W aucie znajdowało się dwóch pasażerów, a za kierownicą pojazdu siedział 51-latek, mieszkaniec pow. szczycieńskiego. Kierowca od razu przyznał policjantom, że nie posiada uprawnień do kierowania. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze w bagażniku auta zauważyli 7 wypchanych worków jutowych. Jak oświadczył 51-latek, znajdowała się w nich krajanka tytoniowa, o której pasażerowie auta mieli nie wiedzieć. W związku z zaistniałą sytuacją policjanci zatrzymali mieszkańca pow. szczycieńskiego i przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zabezpieczyli również nielegalny tytoń oraz przesłuchali pasażerów auta.
W sobotę (26.08.2023 r.) 51-latek usłyszał zarzut przewozu wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych akcyzy, w postaci tytoniu do palenia o wadze ponad 106 kg, czym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatkowe w kwocie ponad 121 tys. Zł. O jego losie zadecyduje sąd. Teraz sprawą zajmą się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

(rj)

  • zabezpieczony tytoń
Powrót na górę strony