Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Kolejni nauczyciele przeszkoleni

Wczoraj 796 nauczycieli naszego województwa znalazło się w gronie osób przeszkolonych w ramach projektu edukacyjnego pn. „UCZYĆ, INFORMOWAĆ, ZAPOBIEGAĆ. OTWARTE SZKOŁY – OTWARTE JEDNOSTKI POLICJI”. Szkolenie obejmowało zagadnienia zmierzające do podniesienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie placówek oświatowych.

Zagadnienia, które zostały poruszone podczas szkolenia to m.in.:

  • działania zmniejszające ryzyko wystąpienia przemocy i agresji;
  • zasady i podstawy prawne współdziałania szkół z sądami rodzinnymi  w zakresie przeciwdziałania demoralizacji i przestępczości nieletnich;
  • podstawy prawne i zasady współpracy szkół z kuratorami sądowymi;   
  • cyberprzemoc – rodzaje zagrożeń, sposoby reagowania;
  • pomóc dziecku krzywdzonemu – procedura „Niebieskie Karty”;
  • procedury postępowania nauczycieli w sytuacjach zagrożenia dzieci  i młodzieży przestępczością oraz demoralizacją.

Swoją wiedzą dzielili się m.in. Sędzia Wizytator  Sądu Okręgowego w Olsztynie, Pani Dyrektor Wydziału Wspomagania Rozwoju Szkół i Placówek Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz policjanci z Wydziału Prewencji, Sekcji Psychologów i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem grona pedagogicznego. Nabór 180 uczestników na ostatnie 2 szkolenia trwał tylko 3 dni, dlatego jak zapewnia nadkom. Małgorzata Bojarowska z Wydziału Prewencji KWP w Olsztynie, będą się one odbywały tak długo jak będą zgłaszać się osoby chętne do uczestniczenia w nich.

Opracowała: MB

Powrót na górę strony