Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ciągnik rolniczy przygniótł 12-latka. Chłopiec śmigłowcem został przetransportowany do szpitala

Do groźnego wypadku doszło w jednej z miejscowości w gminie Kalinowo. Ciągnik rolniczy przygniótł 12-letniego chłopca, który wsiadł za jego kierownicę. Dziecko śmigłowcem zostało przetransportowane do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (13.08.2023) w jednej z miejscowości na terenie gminy Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopiec bez wiedzy rodziców uruchomił stojący na pastwisku niezabezpieczony ciągnik rolniczy należący do jego ojca i nim ruszył. Jadąc drogą gruntową na pastwisku w pewnym momencie zjechał do rowu. W wyniku tego manewru ciągnik przewrócił się przygniatając dziecko i poważnie je raniąc.

Dramatyczną sytuację zauważyli rodzice, którzy powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce natychmiast został zadysponowany śmigłowiec LPR, który przetransportował dziecko do szpitala w Suwałkach.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Praca w gospodarstwie to nie zabawa!

Trwa sezon prac polowych, apelujemy więc do dorosłych, by zadbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Rodzice mogą angażować dzieci do pomocy przy różnych pracach w gospodarstwie rolnym, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla życia i zdrowia ich pociech. Dołóżmy starań, by najmłodsi nie wykonywali niebezpiecznych prac polowych, zwłaszcza przy użyciu maszyn rolniczych. Kategorycznie nie pozwalajmy im na obsługę ciągników oraz innych urządzeń silnikowych, czy zasilanych elektrycznie, których niewłaściwa obsługa, może sprowadzić na dzieci zagrożenie. Właściwie zabezpieczajmy te urządzenia, by uniemożliwić dzieciom samodzielne uruchomienie ich.

(aj/tm)

Powrót na górę strony