Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obchody Święta Policji na Warmii i Mazurach

Jak co roku w środku lata policjanci obchodzą rocznicę powołania Policji Państwowej na podstawie ustawy Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. To wyjątkowy czas, w którym we wszystkich komendach odbywają się uroczystości związane z tym wydarzeniem, na których w obecności znamienitych gości wręczane są wyróżnienia, odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Ponadto policjanci przygotowują różne atrakcje dla mieszkańców i wykorzystują ten czas na spotkanie i świętowanie z nimi. Uroczystościom towarzyszy podniosła atmosfera. Policjanci tego dnia jeszcze bardziej czują dumę z tego, że mogą nosić policyjny mundur i służyć wiernie społeczeństwu, pomagać i chronić każdego dnia.

24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Nawiązując do tradycji Policji Państwowej, w lipcu 1995 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 24 lipca – Świętem Policji. W trakcie dni poprzedzających, jak i następujących po 24 lipca z tej okazji w Komendzie Głównej Policji, we wszystkich komendach wojewódzkich oraz powiatowych odbywają się uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie podlega w 19 komend powiatowych. W strukturze lokalnej znajduje się ponadto 17 komisariatów i 33 posterunki. Służbę w garnizonie (na stan z lipca 2023 roku) pełni ponad 3400 policjantów, których codziennie swoją pracą wspiera ponad 800 pracowników cywilnych. Ich zaangażowanie i ciężka praca przekładają się na ponad 75% wykrywalność przestępstw, spadającą systematycznie liczbę wypadków drogowych i wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

"Dajecie wspaniałe świadectwo tego, kim jesteśmy i czym jest nasza służba"

Z okazji Święta Policji nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie złożył wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji życzenia zdrowia, sukcesów, powodzenia w dalszej służbie i pracy, podziękował rodzinom funkcjonariuszy za wsparcie, jakiego codziennie im udzielają. Podziękowania zostały skierowane również do samorządowców i wszystkich instytucji, które wspierają Policję, a tym samym przyczyniają się do ciągłego wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Warmii i Mazur.

„Jestem dumny, że tylu z Was – ratując ludzkie życie, udzielając pomocy także poza służbą, angażując się w działalność społeczną, podejmując rywalizację w sporcie, ale także podnosząc własne kompetencje i realizując powierzone zadania najlepiej jak potraficie – daje wspaniałe świadectwo tego, kim jesteśmy i czym jest nasza służba” - podsumował szef warmińsko-mazurskich policjantów.

 • Zdjęcie komendanta oraz treść życzeń: Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, 
każdego roku w lipcu spotykamy się – zarówno z lokalnymi władzami, zaprzyjaźnionymi służbami, w gronie kolegów i naszych bliskich, jak i z mieszkańcami naszego regionu – aby wspólnie celebrować Święto Policji. Kolejny raz wspominamy to, co już za nami, i robimy plany na przyszłość. 
Od początku istnienia Policji o jej sile stanowili ludzie. To oni i wszystko, co sobą reprezentują - ich wiedza, doświadczenie, umiejętność radzenia sobie w najtrudniejszych sytuacjach i determinacja tworzyły Policję od podstaw. Dzisiaj także powinniśmy pamiętać, że jesteśmy silni siłą ludzi, którzy Policję tworzą. Świadomość ta oraz fakt, że zawsze służymy na rzecz innych – słabszych, potrzebujących pomocy - motywuje nas do działania i sprawia, że zarówno my sami, jak i nasza służba wciąż się rozwijamy. My także jesteśmy częścią historii - tworzymy ją każdego dnia, stawiając się do służby i pracy. Niezależnie od tego, gdzie wykonujemy swoje obowiązki – w małym czy dużym mieście, na wsi, na granicy – wszędzie jesteśmy po to, by dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Jestem dumny, że tylu z Was – ratując ludzkie życie, udzielając pomocy także poza służbą, angażując się w działalność społeczną, podejmując rywalizację w sporcie, ale także podnosząc własne kompetencje i realizując powierzone zadania najlepiej jak potraficie – daje wspaniałe świadectwo tego, kim jesteśmy i czym jest nasza służba. 
Z okazji Święta Policji życzę wszystkim – funkcjonariuszom i pracownikom Policji - zdrowia, sukcesów, powodzenia w dalszej służbie i pracy oraz optymizmu, choć wiem, że czasem bywa o niego trudno. 
Państwa rodzinom życzę, aby zawsze były dumne z faktu, że mają w rodzinie policjanta lub pracownika Policji – kogoś, komu można ufać i na kim można polegać. Dziękuję im także za wsparcie, jakiego codziennie nam udzielają. 
Gratuluję wszystkim awansowanym i odznaczonym – dzisiejsze wyróżnienia to dowód na to, że jesteście ważni i dostrzegani, a Wasza praca - doceniana.  
Dziękuję wszystkim tym, którzy – podobnie jak my - dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Warmii i Mazur oraz lokalnym władzom, na których pomoc zawsze możemy liczyć.
  Życzenia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z okazji Święta Policji

Wojewódzkie obchody Święta Policji w garnizonie warmińsko-mazurskim

W tym roku miastem gospodarzem wojewódzkich obchodów Święta Policji było Nowe Miasto Lubawskie. Z tej okazji w czwartek (27.07.2023), dzień przed uroczystymi obdchodami, mieszkańcy miasta mieli okazję wysłuchać wyjątkowego koncertu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą kapelmistrza podinsp. Adama Witiwa. W orkiestrze na 9 rodzajach instrumentów dętych oraz perkusyjnych gra 30 doświadczonych muzyków, którzy codziennie szkolą swój warsztat repertuarowy. Są wśród nich zarówno policjanci, jak i pracownicy Policji.

 • Orkiestra podczas występu na placu w mieście
  Orkiestra podczas występu
 • Orkiestra podczas występu na placu w mieście
  Orkiestra podczas występu
 • Orkiestra podczas występu na placu w mieście
  Orkiestra podczas występu

Wśród znamienitych gości, którzy w piątek (28.07.2023) uczestniczyli w wojewódzkich obchodach Święta Policji znaleźli się m.in. Błażej Poboży Podsekretarz Stanu w MSWiA, gen. insp. Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji, Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Ochlak Starosta Nowomiejski i bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński, a także przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i wielu innych instytucji, które na co dzień współpracują z Policją oraz policjantki i policjanci z garnizonu. Zanim obchody się rozpoczęły, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym mieście Lubawskim zaproszeni goście oraz gospodarz tego miejsca, insp. Jacek Drozdowski Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim, złożyli wieńce pod tablicą umieszczoną na budynku komendy, upamiętniającą funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych w Kalininie przez sowieckie NKWD w 1940 roku.

 • insp. Jacek Drozdowski KPP w Nowym Mieście Lubawskim, Błażej Poboży MSWiA, gen. insp. Jarosław Szymczyk KGP, nadinsp. Tomasz Klimek KWP w Olsztynie
  insp. Jacek Drozdowski KPP w Nowym Mieście Lubawskim, Błażej Poboży MSWiA, gen. insp. Jarosław Szymczyk KGP, nadinsp. Tomasz Klimek KWP w Olsztynie
 • gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek przed tablicą pamiątkową
  gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek przed tablicą pamiątkową

Zaplanowane uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. Świętego Tomasza Apostoła, skąd uczestnicy uroczyście, w asyście kompanii honorowej oraz przy akompaniamencie policyjnej orkiestry przemieścili się na rynek w centrum miasta. Tam wszystkich zgromadzonych powitał nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie. Następnie wręczone zostały awanse i wyróżnienia.

W trakcie uroczystości w Nowym Mieście Lubawskim 3 osoby, wśród nich nadinsp. Tomasz Klimek, zostały odznaczone medalami za długoletnia służbę. 7 osób zostało wyróżnionych przez MSWiA „Medalami za Zasługi dla Policji”. W uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych 14 funkcjonariuszy zostało wyróżnionych odznakami „Zasłużony Policjant”. W tym miejscu 25 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

W sumie w tym roku w garnizonie warmińsko-mazurskim awansowanych na wyższe stopnie służbowe zostało 699 policjantów. 58 osób zostało wyróżnionych „Odznaką Zasłużony Policjant”, 9 osób otrzymało „Medal za Długoletnią Służbę”, a „Medalem za Zasługi dla Policji” wyróżnionych zostało 7 osób.

 

 

 • st. asp. Ludmiła Mroczkowska
  st. asp. Ludmiła Mroczkowska
 • asp. szt. Bartłomiej Smarz
  asp. szt. Bartłomiej Smarz
 • bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński
  bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński
 • Uczestnicy uroczystości w kościele
  Uczestnicy uroczystości w kościele
 • bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński i nadinsp. Tomasz Klimek
  bp Wiesław Śmigiel Biskup Toruński i nadinsp. Tomasz Klimek
 • Wejście kompanii honorowej do kościoła
  Wejście kompanii honorowej do kościoła
 • Uczestnicy uroczystości
  Uczestnicy uroczystości
 • Błażej Poboży Podsekretarz Stanu MSWiA idący przed szeregiem policjantów
  Błażej Poboży Podsekretarz Stanu MSWiA podczas przeglądu pododdziałów
 • Przemarsz policyjnej orkiestry
  Przemarsz policyjnej orkiestry
 • Defilada pododziałów. Maszerujący policjanci
  Defilada pododdziałów
 • nadinsp. Tomasz Klimek mówiący do mikrofonu
  nadinsp. Tomasz klimek
 • gen. insp. Jarosław Szymczyk
  gen. insp. Jarosław Szymczyk
 • Błażej Poboży Podsekretarz Stanu MSWiA
  Błażej Poboży Podsekretarz Stanu MSWiA
 • Flaga państwowa na maszcie na tle nieba
  Flaga państwowa
 • Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski
  Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski
 • nadinsp. Tomasz Klimek przed szeregiem policjantów
  nadinsp. Tomasz Klimek przed szeregiem policjantów
 • gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek
  gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek
 • Wręczenie wyróżnień osobom stojącym w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Wręczenie wyróżnień osobom stojącym w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Wręczenie wyróżnień osobom stojącym w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Wyróżnione osoby stojące w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Wyróżnione osoby stojące w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Wyróżnione osoby stojące w szeregu
  Wręczenie wyróżnień
 • Odznaczone osoby stojące w szeregu
  Odznaczone osoby
 • Wręczenie przez generała awansu policjantowi stojącemu w szeregu
  Awansowani policjanci
 • Wręczenie przez generała awansu policjantowi stojącemu w szeregu
  Awansowani policjanci
 • Wręczenie przez generała awansu policjantowi stojącemu w szeregu
  Awansowani policjanci
 • Wręczenie przez generała awansu policjantowi stojącemu w szeregu
  Awansowani policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci stojący w szeregu otrzymują awanse od generała
  Odnaczeni policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Policjanci otrzymują awanse od generała
  Awansowani policjanci
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek
  gen. insp. Jarosław Szymczyk i nadinsp. Tomasz Klimek
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
 • Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości
  Pamiątkowe zdjęcie grupowe uczestników uroczystości

„Servire Auso”

Po raz trzeci przy okazji Święta Policji wręczone zostały statuetki „Servire Auso”. Jest to wyróżnienie, które otrzymują policjanci z garnizonu warmińsko-mazurskiego, którzy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych, ryzykując własnym życiem bądź zdrowiem uratowali życie innej osobie bądź swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do wymiernej poprawy sytuacji osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. 

W tym roku statuetki otrzymali trzej policjanci.

Pierwszy z nich to mł. insp. Zbigniew Czajkowski Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie, który we wrześniu 2022 roku będąc na urlopie w Juracie interweniował wobec mężczyzny, który stracił przytomność, tętno i oddech. Policjant podjął profesjonalną i skuteczną bezprzyrządową akcję reanimacyjną, ratując życie mężczyzny.

Kolejny wyróżniony policjant to sierż. Mateusz Kołowrocki z Wydziału Konwojowego KWP w Olsztynie Ogniwo w Bartoszycach, który zainteresował się losem osoby bezdomnej i poświęcając swój prywatny czas zorganizował tej osobie pomoc. Doprowadził do przydzielenia tej osobie mieszkania socjalnego, które przy pomocy znajomych wyposażył w niezbędny sprzęt.

Trzecim wyróżnionym jest asp. szt. Tomasz Grysz z KPP w Iławie, który narażając swoje życie i zdrowie rozpoczął ewakuację mieszkańców z objętego pożarem budynku. Ocalił w ten sposób zdrowie i życie 30 osób, które przebywały w budynku i nie były świadome zagrożenia.

 • mł. insp. Zbigniew Czajkowski, asp. szt. Tomasz Grysz, sierż. Mateusz Kołowrocki
  mł. insp. Zbigniew Czajkowski, asp. szt. Tomasz Grysz, sierż. Mateusz Kołowrocki
 • nadinsp. Tomasz Klimek, mł. insp. Zbigniew Czajkowski, asp. szt. Tomasz Grysz, sierż. Mateusz Kołowrocki
  nadinsp. Tomasz Klimek, mł. insp. Zbigniew Czajkowski, asp. szt. Tomasz Grysz, sierż. Mateusz Kołowrocki

Świętujemy dzieląc się tym co najcenniejsze

Tradycją stało się również to, że z okazji Święta Policji policjanci z Warmii i Mazur biorą udział w zorganizowanej z tej okazji akcji krwiodawstwa. Na początku lipca funkcjonariusze zainaugurowali ją w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Jest to wspólna inicjatywa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, mająca na celu propagowanie na terenie całego garnizonu akcję oddawania krwi jako część obchodów Święta Policji.

 • Policjant podczas poboru krwi
  Policjant podczas poboru krwi
 • Policjant podczas poboru krwi
  Policjant podczas poboru krwi
 • Policjanci podczas poboru krwi
  Policjanci podczas poboru krwi

Służba, praca, pasja…

Możliwość podjęcia służby w Policji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu szukających dla siebie ścieżki rozwoju zawodowego. To co ważne, jest to praca oferująca stabilność finansową, stałość zatrudnienia i możliwość awansu. Ale nie jest to łatwa służba i nie każdy się do niej nadaje. Daje ona jednak to, czego nie oferuje wykonywanie wielu innych zawodów. To możliwość niesienia pomocy ludziom i zwierzętom oraz ratowanie mienia i ściganie przestępców. To także okazja do szerokiego rozwoju różnych umiejętności: technicznych, fizycznych czy interpersonalnych. To również możliwość pracy w różnych pionach i przy wykonywaniu różnych zadań. To służba za kierownicą radiowozu, na motorze, w łodzi na wodzie, współpraca ze zwierzętami, praca „pod przykrywką”, rozwiązywanie niewyjaśnionych spraw, szukanie śladów w laboratorium, ciągłe staranie się o to, by być jeden krok przed przestępcami, by w końcu ich dopaść. To także współpraca z lokalną społecznością, troska o bezpieczeństwo dzieci i seniorów, bycie wsparciem dla osób, które tego potrzebują. To służba, która każdego dnia może przynosić inne zadania i przynosi satysfakcję z ich zrealizowania. Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policyjnym mundurze, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i kontaktu z Sekcją Doboru KWP w Olsztynie.

Obchody Święta Policji w komendach miejski i powiatowych

Niektórzy z wyróżnionych – policjanci, pracownicy cywilni oraz osoby zasłużone dla Policji - swoje odznaczenia i awanse odbierają podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Pozostali odbierają je w mniejszym gronie, jednak wcale nie z mniejszą satysfakcją, podczas lokalnych uroczystości organizowanych przez jednostki miejskie i powiatowe Policji. Uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Warmii i Mazurach rozpoczęły się 19 lipca w Elblągu, a ich zakończenie nastąpi 11 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim.

Relacja z obchodów Święta Policji w jednostkach miejskich i powiatowych garnizonu warmińsko-mazurskiej Policji:

 • KMP w Elblągu (19.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Elblągu
 • KPP w Działdowie (20.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Działdowie
 • KPP w Bartoszycach (21.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Bartoszycach
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Braniewie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olsztynie
 • KPP w Ełku (26.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Ełku
 • KPP w Olecku (26.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Olecku
 • KPP w Gołdapi (26.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Gołdapi
 • KPP w Iławie (27.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Iławie
 • KPP w Węgorzewie (27.07.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Węgorzewie

 

 • KPP w Giżycku (04.08.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Giżycku

 

 • KPP w Szczytnie (04.08.2023)
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie
  • Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie
   Uczestnicy obchodów Święta Policji w Szczytnie

 

KPP w Nidzicy (11.08.2023)

 • Obchody Święta Policji w Nidzicy
  Obchody Święta Policji w Nidzicy
 • Obchody Święta Policji w Nidzicy
  Obchody Święta Policji w Nidzicy
 • Obchody Święta Policji w Nidzicy
  Obchody Święta Policji w Nidzicy

 

 

(tm)

Powrót na górę strony