Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasnęła za kierownicą, uderzyła w ciężarówkę i wjechała do przydrożnego rowu

Na drodze ekspresowej S7, 26-latka kierująca fordem uderzyła w ciężarówkę i wjechała do przydrożnego rowu. Jak się okazało, zasnęła za kierownicą. Apelujemy, gdy podczas prowadzenia pojazdu ogarnie nas senność, zmęczenie to pozwólmy sobie odpocząć, zjedźmy na najbliższy parking czy stację benzynową i zregenerujmy siły przed dalszą drogą - wszystko po to, aby szczęśliwie dojechać do celu.

We wtorek (18.07.2023 r.) dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Powierż. Z ustaleń policjantów wynikało, że około godz. 22:30, 26-latka kierująca samochodem osobowym marki ford jadąc w kierunku Warszawy, na skutek zaśnięcia za kierownicą, uderzyła w bok naczepy pojazdu ciężarowego marki man, który przemieszczał się w tym samym kierunku, a następnie w wyniku utraty panowania nad pojazdem wjechała do przydrożnego rowu.  Kierujący byli trzeźwi. 43-latek z ciężarówki nie wymagał pomocy medycznej, natomiast 2 kobiety z forda zostały przetransportowane do szpitala w Działdowie w celu dalszej diagnostyki. Do obsługi zdarzenia zadysponowano funkcjonariuszy prewencji oraz grupę dochodzeniową wraz z technikiem kryminalistyki. Teraz policjanci będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują!

Wyruszając w podróż zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby szczęśliwie dojechać do celu.  Pamiętajmy by zadbać nie tylko o stan techniczny pojazdu, trzeźwość, ale również o stan psychofizyczny. Zmęczenie i senność powodują obniżenie aktywności organizmu, pogorszenie koncentracji i wydłużają czas reakcji, co może być przyczyną niebezpiecznych a czasem nawet tragicznych w skutkach zdarzeń na drodze. Gdy za kierownicą ogarnie nas senność, zmęczenie to pozwólmy sobie odpocząć, zjedźmy na najbliższy parking czy stację benzynową i zregenerujmy siły przed dalszą drogą.

(ap/kh)

  • Pojazd osobowy uczestniczący w zdarzeniu drogowym na S7
    Pojazd osobowy uczestniczący w zdarzeniu drogowym na S7
Powrót na górę strony