Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pobłażania wobec bezmyślności na drodze

Bezmyślność na drodze przybiera różne formy, jednak łączy je to, że każda jest niebezpieczna. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy brakiem zdrowego rozsądku i lekceważeniem obowiązujących przepisów, narażają bezpieczeństwo, zdrowie a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

Działdowo: Nietrzeźwi  rowerzyści i kierowca renaulta na zakazie

W Działdowie na jednej z ulic  patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Renault. Zdarzenie miało miejsce w środę (14.06.2023 r.). Przyczyną kontroli było przekroczenie prędkości o 22 km/h w terenie zabudowanym przez kierującego autem mieszkańca Działdowa. Ponadto sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że 66-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyźnie uniemożliwiono dalszą jazdę i poinformowano o prawach i konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania. Sprawę rozpatrzy teraz sąd.

W tym samym dniu policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu. Pierwszy z nich wpadł podczas kontroli drogowej w gminie Iłowo-Osada, gdy jechał rowerem na trasie Narzym – Wierzbowo. Badanie stanu trzeźwości 43-latka wykazało pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci uniemożliwili mieszkańcowi gminy Iłowo-Osada dalsza jazdę i ukarali go mandatem karnym. Kolejny, tym razem 60-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, został zatrzymany w Narzymiu. Podczas policyjnej kontroli wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. W tym przypadku policjanci wobec nietrzeźwego kierowcy jednośladu sporządzili dokumentację z wnioskiem o ukaranie do sądu. Ostatni z rowerzystów został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Działdowa. 45-latek kierował jednośladem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci przerwali dalszą jazdę działdowianinowi i ukarali go mandatem karnym.

Iława: Kosztowna jazda rowerem w stanie nietrzeźwości

W środę (14.06.2023 r. ) kilka minut po godzinie 9:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Funkcjonariusze wylegitymowali go, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Badania alkomatem pokazało, że 57 – latek kierował jednośladem mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później policjanci zatrzymali kolejnego cyklistę. W tym przypadku okazało się, że 39 - latek kierował rowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.  Obaj mężczyźni za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami po 2500 zł każdy.

Lidzbark Warmiński: Stracił panowanie nad autem, dachował i uderzył w dom

W środę (14.06.2023 r.) o godzinie 17:00 w Mingajnach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem 19-letniego kierującego osobowym Nissanem. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów kierujący, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez chodnik dla pieszych, w wyniku czego samochód, którym jechał dachował i uderzył w budynek mieszkalny. W chwili zdarzenia w budynku nie było żadnych osób. Wstępne badanie stanu trzeźwości 19-latka wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala, gdzie po udzielonej pomocy pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-latka oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane.

  • Miejsce zdarzenia drogowego. Budynek w który wjechał samochód. Auto częściowo wystaje z budynku.
    Miejsce zdarzenia drogowego

Olsztyn: Policyjne interwencje drogach Olsztyna i powiatu

W  środę (14.06.2023 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Leonharda w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że siedząca za kierownicą osobowego volkswagena 32-latka na wjeździe na ul. Leonharda nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu siedzącemu za kierownicą osobowego volkswagena 42-latkowi jadącemu ul. Leonharda w kierunku ul. Towarowej, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jedna osoba trafiła do szpitala. 32-latce zatrzymano prawo jazdy, a ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.

Funkcjonariusze zatrzymali też do kontroli drogowej w m. Barczewo osobowego forda, za którego kierownicą siedział 30-latek, który nie zastosował się do znaku B-20 ,,stop”. Ponadto mężczyzna wprowadził funkcjonariuszy umyślnie  w błąd co do swoich danych osobowych. Po ich ustaleniu w trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Za powyższe wykroczenia tj. wprowadzenie w błąd co do swoich danych osobowych oraz niezastosowanie się do znaku,,stop” mężczyzna został ukarany mandatami. Z kolei z kierowania pojazdami mechanicznymi mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Tego samego dnia  oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Opolskiej i ul. Augustowskiej w Olsztynie.  Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący bmw 26-latek jadąc ul. Opolską w kierunku ul. Augustowskiej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go osobowego opla, za którego kierownicą siedział 40-latek, doprowadzając do zdarzenia drogowego. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że kierowca bmw posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za jazdę wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem wykroczeń prowadzenie pojazdu mechanicznego, bez wymaganych uprawnień jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdów wbrew orzeczonym  środkom karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nowe Miasto Lubawskie: Nietrzeźwy rowerzysta wyeliminowany z dalszej jazdy

O tym jak kosztowana jest jazda rowerem w stanie nietrzeźwości przekonał się 70-letni miłośnik tego jednośladu mający blisko promil alkoholu w organizmie. Za wykroczenie, którego się dopuścił, ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. W środę (14.06.23r.) ok godz. 19:00 w Marzęcicach policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 70-latka blisko promil alkoholu. Mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł

(tm)

Powrót na górę strony