Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca forda spowodował kolizję. Miał ponad 2 promile alkoholu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło w Szczytnie. Nietrzeźwy kierowca forda wjechał w tył osobowego hyundaia, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Sprawca kolizji został zatrzymany i przewieziony do komendy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12.06.2023 r.). Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w Szczytnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący fordem, 36-letni mieszkaniec Szczytna, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i wjechał w tył hyundaia, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Hyundaiem kierowała 49-letnia mieszkanka Szczytna, a pasażerką auta była 17-letnia mieszkanka Szczytna. Kierujący fordem odjechał z miejsca zdarzenia jeszcze przed przyjazdem policyjnego patrolu. Po chwili jednak wrócił… pieszo. Policjanci przebadali mężczyznę alkomatem. Badanie wykazało w organizmie 36-latka ponad 2 promile alkoholu.  Mężczyzna został przewieziony na badania laboratoryjne. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili go w policyjnej celi.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

(as/kh)

Powrót na górę strony