Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia z udziałem kierujących

Przepisy drogowe są po to, by ich przestrzegać. Stosowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozwala zachować stabilną sytuację na drogach i daje poczucie bezpieczeństwa wszystkim ich uczestnikom. Łamanie przepisów prowadzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, których ceną jest ludzkie życie i zdrowie.

Działdowo

We wtorek (06.06.2023 r.) w Działdowie policjanci ruchu drogowego na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Samochodem kierowała 44-letnia mieszkanka Działdowa. Kobieta podczas sprawdzania stanu trzeźwości wydmuchała 0,7 promila alkoholu. Do tego sprawdzenie w systemach policyjnych wykazało, że obowiązuje ją prawomocny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Działdowiance uniemożliwiono dalszą jazdę. Kobieta odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności, kara finansowa oraz wydłużenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

W tym samym dniu, także w Działdowie doszło do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów. Na miejscu patrol ruchu drogowego ustalił, że kierująca samochodem osobowym marki dodge nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki audi i uderzyła w niego. Następnie audi, na skutek siły uderzenia, wjechało w stojący przed nim pojazd marki BMW. 31-letnią mieszkankę gminy Lidzbark, sprawczynię kolizji, ukarano mandatem i punktami karnymi.

Z kolei policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Działdowa zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu do miejscowości Brodowo i Narzym na drodze wojewódzkiej 544 na trasie Działdowo - Iłowo-Osada. Kierujący pojazdem marki Ford Maverik, 75-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki dodge, w wyniku czego doszło do zderzenia czołowego pojazdów. Sprawca zdarzenia z podejrzeniem złamania nogi został przetransportowany do szpitala w Działdowie. Obaj kierujący byli trzeźwi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi działdowska policja.

Iława

We wtorek (06.06.2023 r.) w Iławie policjanci z wydziału kryminalnego jadąc jedną z dróg zauważyli, że kierująca audi trąbi na poprzedzający ją samochód, który włączał się do ruchu na skrzyżowaniu, a jej pasażer krzyczy używając słów wulgarnych pospieszając kierującego. Kiedy kobieta również opuściła skrzyżowanie natychmiast wyprzedziła poprzedzający pojazd, a w trakcie manewru pasażer ponownie krzyczał na kierowcę. Policjanci używając sygnałów świetlnych jak i dźwiękowych zatrzymali do kontroli drogowej kierującą audi. Funkcjonariusze podczas czynności od kobiety wyczuli woń alkoholu i na miejsce wezwali patrol ruchu drogowego. 22-latka miała problem z odpowiedzią na proste pytania i wysłowieniem się, była pobudzona, w jednej chwili śmiała się a po kilku minutach płakała. Od kobiety została pobrana krew do badania w celu ustalenia czy kierował audi pod wpływem alkoholu czy narkotyków.  W trakcie dalszych czynności okazało się, że kobieta przekroczyła także limit punktów.
Natomiast dzięki czujności świadka po godzinie 16:00 został zatrzymany kolejny nietrzeźwy kierujący. Mieszkaniec Iławy jadąc jedną z dróg w gminie zobaczył, że kierująca renaultem ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i zjeżdża raz do krawędzi drogi innym razem do środka. Mężczyzna podejrzewając, że kierująca może być pod działaniem alkoholu postanowił ją ująć po czym wezwał policjantów. Przypuszczenia mężczyzny okazały się słuszne. Badanie alkomatem wskazało, że 52-latka kierowała samochodem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kobiecie.

(jn/jk/kh)

Powrót na górę strony