Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginęła 7-latka, którą opiekowali się kompletnie pijani dziadkowie

Policjanci szukali 7-letniej dziewczynki, która nie mówiąc nikomu, wyszła z domu w nieznanym kierunku. Dziecko, wraz z 4-letnim bratem, przebywało pod opieką babci i dziadka. Ich matka była w tym czasie w pracy. Po powrocie nie mogła znaleźć córki, więc powiadomiła policję. Po intensywnych poszukiwaniach dziecko odnalezione zostało na drzewie znajdującym się w pobliżu domu dziadków, którzy nie zauważyli, jak wnuczka wyszła, bo byli pod znacznym działaniem alkoholu. Dziadek miał ponad 3 promile, a babcia prawie 2 promile.

W niedzielę (04.06.2023 r.) po godz. 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że zaginęła jej 7-letnia córka. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Zgłaszająca zostawiła 7-letnią córkę i 4-letniego syna pod opieką babci i dziadka, a sama poszła do pracy. Kiedy wróciła nie mogła znaleźć córki. Po godzinie bezskutecznych poszukiwań postanowiła powiadomić policję.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z całego powiatu piskiego, by jak najszybciej odnaleźć dziecko. W poszukiwaniach pomagała rodzina i znajomi. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren oraz drogi dojazdowe, ale bezskutecznie. Kolejny raz dokładnie sprawdzili posesję dziadków. Zauważyli, że coś się poruszyło na jednym z drzew. Była to zaginiona 7-latka. Dziewczynka była cała i zdrowa.

Okazało się, że babcia i dziadek, opiekujący się małoletnimi wnukami, byli pod znacznym działaniem alkoholu. 69-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a jego 61-letnia żona prawie 2 promile. Oboje zostali zatrzymani.

Policjanci będą wyjaśniali czy babcia z dziadkiem dopuścili się popełnienia przestępstwa narażenia wnuków na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, bądź popełnili wykroczenie dopuszczenia do przebywania małoletnich w okolicznościach niebezpiecznych.

Z pewnością jest to sytuacja niedopuszczalna, która nie powinna się zdarzyć. Bądźmy odpowiedzialni opiekując się dziećmi i pod żadnym pozorem nie sprawujmy nad nimi opieki będąc pod działaniem alkoholu.

Każda interwencja zakończona skutecznym działaniem i ocaleniem zdrowia, życia czy mienia innej osoby, to powód do dumy i motywacja do dalszej służby.

Każdy kto pragnie czuć satysfakcje ze swojej pracy i nieść pomoc innym, może tego spróbować zakładając policyjny mundur. Osoby zainteresowane służbą w Policji zachęcamy do odwiedzenia naszej strony:

https://warminsko-mazurska.policja.gov.pl/ol/praca-w-policji/rekrutacja-do-sluzby-w/rekrutacja-do-policji/491,Rekrutacja-do-Policji.html

(asz/kh)

 

Powrót na górę strony