Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny dozór wobec 58-latka, który znęcał się nad matką

Szczycieńscy policjanci interweniowali wobec 58-letniego mieszkańca gminy Rozogi, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu szarpał kobietę, przewrócił ją na ziemię i dociskał kolanem do podłogi. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (20.05.2023r.) przed godziną 19:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że zgłaszająca została pobita przez syna. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze ze szczycieńskiej jednostki. Ustalili, że 58-letni mieszkaniec gminy Rozogi, będąc pod działaniem alkoholu wszczął awanturę domową, w trakcie której zachowywał się agresywnie wobec swojej matki. Mężczyzna szarpał 80-latkę, przewrócił ją na ziemię i dociskał kolanem do podłogi. Na miejscu pojawili się również ratownicy medyczni, którzy przewieźli seniorkę do szpitala.

Policjanci zatrzymali 58-latka i przewieźli do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała wobec niego policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do niej, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz nakaz powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

http://www.niebieskalinia.info/

(as/kh)

Powrót na górę strony