Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechała 113 km/h w obszarze zabudowanym – straciła prawo jazdy

Utratą prawa jazdy na 3 miesiące, wysokim mandatem i punktami karnymi zakończyła się dla 38-latki kontrola drogowa w Napiwodzie. Mieszkanka Warszawy jechała przez obszar zabudowany z prędkością 113 km/h.

W poniedziałek (22.05.2023 r.) około godz. 10:00, policjanci ruchu drogowego dokonujący pomiaru prędkości jazdy laserowym miernikiem prędkości w Napiwodzie zatrzymali do kontroli drogowej 38-latkę kierującą samochodem osobowym. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 113 km/h, co stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 63 km. Kontrola drogowa zakończyła się dla mieszkanki Warszawy zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem i punktami karnymi.

Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w obszarach zabudowanych, w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów czy skrzyżowań. Nie zapominajmy, że ignorując przepisy - zwłaszcza te dotyczące przekroczeń prędkości – możemy stracić nie tylko prawo jazdy, ale także zdrowie, a nawet życie.

Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana przez policjantów do kontroli drogowej – czas zatrzymania dokumentu wydłuży się do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

(ap/kh)

Powrót na górę strony