Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanych, w tym jednego listem gończym

Współpraca, determinacja, a czasem przypadek decydują o zatrzymaniu przez policję osób poszukiwanych. Szybki wgląd w systemy informatyczne pozwala ustalić, czy osobę należy zatrzymać. Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 32-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna spędzi w zakładzie karnym prawie 9,5 miesiąca. Drugi z poszukiwanych wpadł w ręce kryminalnych. 24-latek spędzi w zakładzie karnym 1 rok i 5 miesięcy.

W niedzielę (21.05.2023 r.) tuż przed północą policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego w rejonie jednego ze sklepów mieszczących się przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie, zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 32-latka. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży oraz za wykroczenie.

Zatrzymany początkowo trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu spędzi najbliższe 9,5 miesiąca.

Drugi z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego w poniedziałek (22.05.2023 r.) na terenie miasta. 24-latek poszukiwany był na podstawie dwóch nakazów. Pierwszy został wydany przez Sąd Rejonowy w Ostródzie. Zgodnie z tym nakazem mężczyzna ma do odbycia karę 5 miesięcy pozbawienia wolności. natomiast drugi nakaz zatrzymania został wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie za popełnione przestępstwo kradzieży mężczyzna ma do odbycia 1 rok pozbawienia wolności. 24-latek został już przewieziony do wyznaczonej jednostki penitencjarnej, gdzie spędzi najbliższy 1 rok i 5 miesięcy za kratkami.

(ep/kh)

Powrót na górę strony