Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży i odzyskali przywłaszczone mienie

Wnikliwa praca operacyjna lidzbarskich policjantów pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży elektronarzędzi oraz narzędzi ogrodowych, których jak się okazało dopuścił się 56-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński. Policjanci odzyskali skradzione mienie, a mężczyzna już usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

W okresie od 27 kwietnia do 17 maja 2023 roku na jednej z posesji w Surytach doszło do kradzieży sprzętów oraz elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Łupem sprawcy padły m. in. szlifierka kątowa, węże ogrodowe oraz przedłużacze elektryczne. Policjanci od momentu zgłoszenia kradzieży pracowali nad ustaleniem sprawcy. Ustalenia operacyjne policjantów wydziału kryminalnego w rezultacie doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży oraz odzyskania w całości skradzionego mienia. Okazało się, że kradzieży dokonał 56-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński. Podczas trwającego postępowania na jaw wyszło również, że mężczyzna na miejsce kradzieży jeździł samochodem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania pojazdami.

W piątek (19.05.2023 r.) 56-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży oraz dwa zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Odzyskane mienie niebawem wróci do właściciela. Sprawca za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

(bsz/kh)

Powrót na górę strony