Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Barczewo: Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty na DK 16

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na DK 16 w obrębie skrzyżowania z miejscowością Wrocikowo. W zdarzeniu brały udział pojazd ciężarowy z naczepą, mercedes przeznaczony do przewozu osób i motocykl. W wypadku śmierć na miejscu poniósł motocyklista. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego.

Dzisiaj po godz. 7:00 na drodze krajowej nr 16 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Wrocikowo, doszło do wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracują policjanci ruchu drogowego, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Jak twierdzą funkcjonariusze jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o dokładnych przyczynach wypadku.

Wstępnie policjanci ustalili, że kiedy kierujący mercedesem przeznaczonym do przewozu osób włączał się do ruchu z drogi podporządkowanej, w jego tył wjechał motocyklista. Na skutek uderzenia motocyklista stracił kontrolę nad pojazdem, przewrócił się, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z pojazdem ciężarowym. Policjanci ruchu drogowego zabezpieczają wszystkie pojazdy, które brały udział w zdarzeniu i poddadzą je szczegółowym oględzinom pod kątem stanu technicznego. Utrudnienia w miejscu zdarzenia potrwają kilka godzin, a droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Pojazdy osobowe kierowane są na objazdy przez miejscowość Łęgajny, a kierowcy pojazdów ciężarowych muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać ze względu na ograniczenia tonażowe na wskazanych objazdach. Miejsce wypadku kierowcy pojazdów ciężarowyvh mogą ominąć drogą przez Szczytno.

 

Powrót na górę strony