Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został tymczasowo aresztowany, bo znęcał się nad żoną i dwukrotnie ugodził ją nożem

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w jednym z mieszkań w Orzyszu. W trakcie awantury domowej 68-letni mężczyzna dwukrotnie ugodził swoją żonę nożem w brzuch. Kobieta trafiła do szpitala, a nietrzeźwy sprawca przemocy do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną oraz zarzut spowodowania u niej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu w środę (19.04.2023 r.)  interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie kobieta zgłosiła, że mąż ugodził ją nożem.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Zastali tam zgłaszającą w wieku 62 lat i jej 68-letniego męża będącego pod znacznym działaniem alkoholu. Kobieta miała na sobie bluzę rozciętą na brzuchu. Policjanci ustalili, że między małżonkami doszło do awantury w trakcie, której mąż dwukrotnie ugodził żonę nożem w brzuch. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala. Jej mąż miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policyjni śledczy, wykonując czynności procesowe pod nadzorem prokuratora, ustalili, że zatrzymany mężczyzna od 2017 roku znęcał się nad żoną psychicznie i fizycznie. Będąc pod działaniem alkoholu bez powodu wszczynał awantury w trakcie, których wyzywał pokrzywdzoną, poniżał ją i groził jej pozbawieniem życia używając do tego sekatora. Do tego szarpał małżonkę za ramiona i ją popychał. W dniu policyjnej interwencji 68-latek dwukrotnie ugodził żonę nożem w brzuch powodując u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Decyzją sądu mieszkaniec Orzysza został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

(asz/kh)

Powrót na górę strony