Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Wzorowa postawa policjantki została doceniona przez obywatela Niemiec. Specjalnie po to, by jej podziękować przyjechał na komendę

Obywatel Niemiec, który do Bartoszyc przyjechał z żoną, postanowił odwiedzić tamtejszą komendę policji, by osobiście wyrazić uznanie dla profesjonalizmu policjantki, która w zeszłym roku zatrzymała go do kontroli drogowej. Mężczyzna przyznał, że życzyłby sobie żeby w jego kraju policjantki były równie miłe.

Policjanci oceniani są przez pryzmat swojej codziennej pracy. Zazwyczaj wpływ na tę ocenę, mają represje i kary jakie policjanci stosują wobec sprawców wykroczeń i przestępstw. Szczególnie tych popełnianych przez uczestników ruchu drogowego, którzy czasami zapominają, że praca i działania podejmowane przez policjantów polegają przede wszystkim na zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu.

Dlatego tym bardziej miłe są te sytuacje, kiedy osoby, które było kontrolowane przez funkcjonariuszy dziękują im za bardzo dobrze wykonywane obowiązki służbowe. Dlatego sama wizyta i ciepłe słowa, które wypowiedział o jednej z bartoszyckich policjantek obywatel Niemiec mają ogromne znaczenie.

We wtorek około godz. 13.30 do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach przyszła kobieta, która kiedyś była mieszkanką miasta. Poprosiła o rozmowę z policjantka, która pracuje w ruchu drogowym i ma blond włosy. Kobieta dodała, że jest to sprawa osobista. Nie trudno było się domyśleć o kogo chodzi - w bartoszyckiej drogówce pracuje tylko jedna blondynka - sierż. Marta Pukszto.

Gdy obie panie się spotkały, okazało się, że mąż kobiety chcącej widzieć się właśnie z tą policjantką, ponieważ podczas kolejnej wizyty w Bartoszycach chciał osobiście podziękować funkcjonariuszce za przeprowadzoną w sierpniu ubiegłego roku kontrolę drogową. Mężczyzna - Franz - jest obywatelem Niemiec i nie potrafi rozmawiać po polski. Pomocą w tłumaczeniu rozmowy służyła jego żona. Gdy sierż. Marta Pukszto razem z kobietą wyszły na zewnątrz, przed budynkiem komendy policji czekał na nich Franz . Mężczyzna wysiadł z samochodu, przywitał się z policjantką i powiedział:

”Bardzo się cieszę, że mogłem jeszcze raz Panią spotkać. Chciałem osobiście Pani podziękować za przeprowadzoną kontrolę drogową. Profesjonalizm, uśmiech, serdeczność, ale i duży szacunek, to słowa, którymi najkrócej mogę opisać w jakiej atmosferze odbyła się kontrola. Najbardziej podobało mi się to, że nie traktuje Pani ludzi z góry. Było to naprawdę bardzo miłe spontanie. Życzyłbym sobie, aby niemiecka policja w taki sam sposób przeprowadzała kontrolę kierujących.”

Policjantka była bardzo zaskoczona całą sytuacją. Skomentowała ją krótko:

„Jest to bardzo miła sytuacja dla mnie. Zawsze traktuje ludzi z dużym szacunkiem, nawet jeżeli popełnia wykroczenie w ruchu drogowym. Fajnie, że są osoby, które to zauważają.”

Sierż. Marta Pukszto od 4 lat pracuje w policji. Białą czapkę i pas typowy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego założyła założyła ponad 2,5 roku temu. To był jej wymarzony referat. Jak twierdzi lubi motocykle i ceni sobie kontakt z ludźmi, więc cieszy ją to, że może łączyć te dwie rzeczy w swoich codziennych obowiązkach.