Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli 1kg amfetaminy

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku na terenie miasta zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie 1 kilogram amfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to 50 tysięcy złotych.

Długie godziny ciężkiej pracy kryminalnych z Giżycka oraz ich doskonałe rozpoznanie w środowisku przestępczym dały kolejne efekty w postaci zabezpieczenia 1 kg amfetaminy. Narkotyki miał przy sobie 19-latek, który został zatrzymany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej substancji to 50 tysięcy złotych.

Tego samego dnia giżycki dzielnicowy st. sierż. Michał Gajewski podczas obchodu rejonu służbowego zauważył mężczyznę, który na widok funkcjonariusza nerwowo się zachowywał. Funkcjonariusz wylegitymował mężczyznę. W trakcie wykonywania dalszych czynności okazało się, że zdenerwowanie wynikało z tego, że 22-latek miał przy sobie pudełeczko z amfetaminą, które nosił w kieszeni bluzy. Został zatrzymany.

Odpowiedzą w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

art. 62.1. mówi, o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość
środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Natomiast art. 59. mówi m.in. o tym, że „Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10…”

(ich/kh)

  • Zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
Powrót na górę strony