Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość na drodze – to cechy, którymi powinien wykazywać się każdy uczestnik ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że bezmyślne zachowanie wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale może stać się także przyczyną dramatów życiowych wielu osób i ich rodzin. Właśnie takich nieodpowiedzialnych kierowców policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego

Działdowo

W środę (15.03.2023 r.) w Truszczynach w gminie Rybno dzielnicowy z Posterunku Policji w Rybnie zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki kia. Samochodem kierował 74-letni mieszkaniec gminy Rybno. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie miał prawie 1,5 promila. Funkcjonariusz zatrzymał nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i przerwał mu dalszą jazdę. Senior za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.

Iława

Pierwszego z mężczyzn zatrzymali policjanci w środę (15.06.2023 r.) kilka minut po 10:00, ponieważ mężczyzna nie miał włączonych świateł mijania i zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że kierujący nissanem 53-latek jechał samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi gminy Zalewo.

Natomiast w gminie Iława podczas obchodu rejonu służbowego zauważył kierującego rowerem, który miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę do kontroli. Okazało się co było przyczyną takiego zachowania 27-latka. Badanie alkomatem wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w czwartek (16.03.2023 r.) kilka minut po godzinie 3:00 w Lubawie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego vw. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 24 – latek kierował samochodem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Nowe Miasto Lubawskie

W środę (15.03.2023 r.) ok. godz. 13:00 na ulicy Nowomiejskiej w Marzęcicach policjanci ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Siedzący za kierownicą auta 27-latek miał w organizmie blisko promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec gminy Biskupiec posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ok. godz. 19:00 na ulicy Dworcowej w Kurzętniku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w organizmie 67-latka ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy!

Każda ilość wypitego alkoholu może negatywnie wpłynąć na nasz stan psychofizyczny. Jeżeli piłeś - nie jedź! Jeżeli posiadasz wiedzę, że osoba pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę, nie bądź obojętny wobec takich sytuacji. Brak reakcji jest niejako przyzwoleniem na kierowanie na „podwójnym gazie”. Nie wahaj się i skorzystaj z numeru alarmowego 112 i przekaż niezbędne informacje. Na drodze nie ma miejsca dla nietrzeźwych!

(jn/jk/lm/kh)

Powrót na górę strony