Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podczas kontroli drogowej znaleźli narkotyki

Policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Jeden z nich przewoził wagę oraz blisko 100 gram amfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy.

Do tego zdarzenia doszło w niedzielę (05.03.2023). Wtedy to patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, który przewoził troje pasażerów. Nerwowe i nienaturalne zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie mundurowych. Podczas legitymowania jednego z pasażerów, funkcjonariusze znaleźli  wagę elektroniczną oraz torebkę z białym proszkiem. Następnie po wylegitymowaniu oraz przeszukaniu, pojazd którym podróżowali, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Trzej młodzi mężczyźni w wieku od 21 do 28 lat prosto z ulicy trafili do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy.

Wstępna analiza wykazała, że 22-latek posiadał amfetaminę. Policjanci wydziału kryminalnego wszczęli w tej sprawie policyjne dochodzenie. Dotychczas zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów 22-latkowi. Dodatkowo decyzją prokuratora został zastosowany wobec niego dozór policyjny. Śledczy nie wykluczają kolejnych zarzutów.

(cw/tm)

  • Zabezpieczone narkotyki na wadze
    Zabezpieczone narkotyki na wadze
Powrót na górę strony