Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Elbląga powstrzymali dystrybucję narkotyków i zatrzymali 44-latka

Dystrybucję środków odurzających o niebagatelnej, czarnorynkowej wartości 800 tysięcy złotych, udaremnili policjanci kryminalni z Elbląga. 44-letni mężczyzna, w którego aucie policjanci znaleźli narkotyki usłyszał już zarzuty. Sąd aresztował go na 3 miesiące.

Kara do 10 lat pozbawieni wolności może grozić 44-latkowi, w którego samochodzie policjanci kryminalni znaleźli środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli przy ul. Lubranieckiej w Elblągu. W mercedesie vito, w ukrytej przestrzeni technicznej auta, podczas przeszukania policjanci znaleźli woreczki foliowe z suszem roślinnym oraz zbryloną substancją, a także worek foliowy z tabletkami. Po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazało się, że są to: marihuana, haszysz, amfetamina, płynna amfetamina oraz ecstasy. Łącznie dało to wynik ponad 24 kilogramów środków odurzających oraz ponad 1000 tabletek ecstasy.

Mężczyzna odpowie przed sądem za wewnątrzwspólnotowy przemyt narkotyków. Jak ustalili policjanci „towar” pochodził z jednego z krajów Unii i został przywieziony do Polski. Szacunkowa, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 800 tysięcy złotych.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających grozi do 12 lat więzienia, a za przemyt wewnątrzwspólnotowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej grozi kara od 3 lat więzienia.

(kn/tm)

  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki w formie tabletek
    Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
    Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony