Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali narkotyki - teraz odpowiedzą przed sądem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Teraz każdy z nich będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikło, że iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, iż jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki. Dlatego zaraz po uzyskaniu informacji o miejscu zamieszkania mężczyzny, pojechali do jego domu. Okazało się, że 42- latek posiadał proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się Klefedronem i MDMA. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze amunicję wojskową w postaci naboju wielkokalibrowego kal. 12,7x108. Jak twierdził mężczyzna znalazł ją w lesie, kiedy to był na grzybach. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu iławskiego i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy w czwartek pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.
Kodeks karny za samo posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego iławskiej jednostki policji ustalili, że mieszkaniec Lubawy może posiadać narkotyki. Po uzyskaniu informacji pojechali do miejsca zamieszkania 30-latka. Okazało się, że mężczyzna w miejscu zamieszkania posiadał prawie 95 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.
W Suszu policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 23-latka, który posiadał przy sobie prawi 13 gramów amfetaminy. Młody mężczyzna został również zatrzymany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mieszkańcom powiatu iławskiego, a postępowanie w tej sprawie zakończyć aktem oskarżenia.

(jk/rj)

Powrót na górę strony