Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piątka podejrzanych o kradzieże z włamaniem zatrzymana przez policjantów

Policjanci z pionu kryminalnego policji w Szczytnie zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże z włamaniem. Sprawcy działali na terenie gminy Świętajno w Piasutnie, gdzie włamywali się do domków letniskowych. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie wyjaśnili okoliczności serii włamań do domków letniskowych, do których doszło na terenie Piasutna. Policjanci zatrzymali do sprawy 5 mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni w okresie od listopada 2022 roku do lutego 2023 roku podejrzani włamali się do 4 nieruchomości znajdujących się w gminie Świętajno. Łupem sprawców padły m.in. okulary, wędki, sprzęty wędkarskie, sprzęty elektroniczne oraz alkohole. Dodatkowo, 19- i 20-latek w lutym 2023 roku z terenu posesji w Piasutnie ukradli samochód osobowy marki Nissan. Po raz ostatni swój plan realizowali w  niedzielę (05.03.2023) 18-, 19-, 20- i 30-latek, kiedy wdarli się na teren ogrodzonej działki w Piasutnie.

Ostatecznie zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów m.in. kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem oraz zakłócenia miru domowego. Wkrótce odpowiedzą przed sądem

(as/tm)

Powrót na górę strony