Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca ciężarówki miał 2 promile - zatrzymany dzięki wzorowej postawie żołnierzy

Wzorową postawą wykazali się dwaj żołnierze, którzy natychmiast zareagowali na widok ciężarówki jadącej drogą ekspresową S7, których zaniepokoił tor jazdy i piwo na kokpicie. Ich reakcja pozwoliła policjantom wyeliminować z drogi nietrzeźwego kierującego, w którego organizmie krążyły 2 promile alkoholu.

W poniedziałek (13.03.2023 r.) około godz. 13:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od przemieszczających się drogą ekspresową S7 żołnierzy o niepokojącej sytuacji na trasie. Z przekazanej informacji wynikało, że w kierunku Gdańska przemieszcza się pojazd ciężarowy, który „jedzie zygzakiem i buja nim po całej drodze”, ponadto kierujący ma piwo na kokpicie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję i koło miejscowości Pawliki zatrzymali wskazany pojazd.

Przypuszczenia zgłaszających okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości 54-letniego obcokrajowca siedzącego za kierownicą pojazdu ciężarowego marki MAN wraz z naczepą, wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i osadzeniem w policyjnej celi. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 54-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Widzisz – reaguj – dzwoń na 112

Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na Policję, nie bójmy się interweniować. Taka reakcja może niejednokrotnie zapobiec tragedii i uratować życie innym uczestnikom ruchu drogowego.

(ap/kh)

Powrót na górę strony