Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci zabezpieczyli ponad 4300 paczek nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w pojeździe i garażu należącym do 55-letniego mieszkańca gminy Olsztyn odkryli 4329 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W stosunku do właściciela nielegalnego towaru wszczęto postępowanie karne. Działania policjantów uchroniły Skarb Państwa przed stratami przekaczającymi 90000 zł.

W ubiegłym tygodniu w wyniku pracy operacyjnej Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą doprowadzili do zatrzymania mężczyzny, który w swoim samochodzie i garażu przechowywał papierosy pochodzące z nielegalnego źródła. Wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli łącznie 4329 paczek papierosów. W stosunku do ich właściciela wszczęte zostało postępowanie karne. W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 90000 zł.

55-latek podczas przesłuchania przyznał się do posiadania i przewożenia papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz za przestępstwa karno - skarbowe odpowie przed sądem.

Czy wiesz, że....

Zgodnie z treścią zawartą w art. 65 § 1. Kodeksu Karnego Skarbowego, każdy kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63, art. 64 lub art. 73 lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

 

 

Powrót na górę strony