Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani

Codzienna służba policjantów to zdecydowanie więcej niż przeprowadzanie interwencji czy patrolowanie ulic miasta. To również wiele innych zadań. Jednym z nich jest poszukiwanie i zatrzymywanie tych, którzy celem uniknięcia zasądzonej kary, ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Jak pokazują doświadczenia policjantów, okoliczności zatrzymania takich osób bywają bardzo różne.

Działdowo - Zadzwoniła na policje, była poszukiwana

W poniedziałek (13.03.2023 r.) na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zadzwoniła kobieta z prośba o interwencję. Kobieta szukała pomocy, gdyż nie mogła dojść do porozumienia ze swoim partnerem. Policyjna interwencja skutecznie zakończyła kłótnię pary. W jej trakcie policjanci ustalili, że zgłaszająca, mieszkanka powiatu nidzickiego przebywająca w mieszkaniu partnera w Działdowie, jest poszukiwana przez sąd. 39-latka ma do odbycia karę 60 dni pozbawienia wolności. Zatrzymana, po nocy spędzonej nocy w policyjnej celi, ruszyła w dalszą drogę do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące.

Lidzbark Warmiński - 2 lata i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności

Tego samego dnia przed godziną 11:00 lidzbarscy policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego, który był poszukiwany. Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny celem odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo oszustwa oraz kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania się nad osobą nieporadną. 37-latek jeszcze tego samego dnia został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę.

Olecko - Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

W miniony piątek (10.03.2023) oleccy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali na terenie powiatu gołdapskiego mężczyznę. Był on poszukiwany listem gończym wystawionym przez sąd za posiadanie narkotyków. Zgodnie z dyspozycją sądu, mężczyzna trafił do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

(jn/bsz/dr/tm)

Powrót na górę strony