Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce, Bisztynek: Pobił i zabrał telefon matce – trafił do aresztu

Na trzy miesiące do aresztu trafił Zbigniew K. Mieszkaniec gminy Bisztynek odpowie za rozbój oraz znęcanie się nad matką. Pokrzywdzona żyła w atmosferze wyzwisk, gróźb, bicia, szarpania i poniżania przez swojego syna. Kiedy na jaw wyszło zachowanie 26-latka policjanci i prokurator postanowili jednogłośnie, aby izolować sprawcę. Tym bardziej, że mężczyzna był już wcześniej karany. Biskupiecki sąd również nie miał wątpliwości w zastosowaniu aresztu wobec Zbigniewa K. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek bisztyneccy policjanci zatrzymali 26-letniego Zbigniewa K. Mężczyzna miał pobić matkę i zabrać jej telefon komórkowy. Kobieta postanowiła zgłosić fakt na policję. Nie ukrywała też co działo się w jej domu od momentu kiedy syn opuścił mury więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za włamanie i pobicie. Kilka lat wstecz był też karany za znęcanie się nad matką. Pokrzywdzona od grudnia 2014 roku żyła w atmosferze wyzwisk, gróźb i szarpania. Powiedziała dość, kiedy syn pobił kobietę i zabrał jej telefon komórkowy.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że należy odizolować 26-latka od matki. Materiał dowodowy zebrany w sprawie umożliwił przedstawienie Zbigniewowi K. dwóch zarzutów – psychicznego i fizycznego znęcania się  nad matką oraz rozboju. Mężczyzna przyznał się do popełnienia obu przestępstw, ale odmówił złożenia wyjaśnień.

Prokurator i policjanci złożyli do sądu wniosek o jego tymczasowym aresztowaniu. Sędzia przychylił się do wniosku  i zastosował wobec 26-latka 3 miesięczny areszt. W najbliższym czasie stanie on przed sądem i odpowie za swoje zachowanie.

Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

bp/in

Powrót na górę strony