Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sprawcę zniszczenia trzech samochodów

Policjant z Komisariatu Policji w Olsztynku w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, sprawcę zniszczenia samochodów w okolicach posesji w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza 46-latek odpowie za swoje czyny.

Policjantem pozostaje się również po ściągnięciu munduru. Tak jak sierż. Kamil Wiśniewski z Komisariatu Policji w Olsztynku, który w sobotę (25.02.2023 r.) zatrzymał mężczyznę, który z relacji świadków miał niszczyć samochody nieopodal posesji na terenie gminy Olsztynek.

Funkcjonariusz po uzyskaniu informacji, że pewien mężczyzna niszczy samochody i zachowuje się agresywnie w stosunku do mieszkańców, choć był po służbie, ruszył się na miejsce zdarzenia. Na miejscu nieopodal prywatnych posesji jak i na samej posesji zastał uszkodzone samochody. Pojazdy miały wyrwane tablice rejestracyjne, zniszczone elementy karoserii, a jeden z nich miał wybitą szybę. Z relacji świadków wynikało, że podejrzany o dokonanie zniszczeń 46-latek poszedł do swojego domu, gdzie również - według oświadczenia członka rodziny - zachowywał się agresywnie i niszczył rzeczy. Policjant obezwładnił mężczyznę i już w obecności umundurowanych policjantów z Komisariatu Policji w Olsztynku, przekazał go zespołowi ratownictwa medycznego. Łączną sumę strat oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych. 46-latek wkrótce prawdopodobnie odpowie za zniszczenie mienia. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(pż/tm)

Powrót na górę strony