Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

5000 złotych mandatu dla kierowcy za stworzenie zagrożenia na drodze

Kwoty mandatów w obowiązującym taryfikatorze dziwią i nieprzyjemnie zaskakują niektórych kierowców. Są jednak takie sytuacje na drodze, które wymagają stanowczej reakcji. Pokazuje to sytuacja z powiatu ełckiego. 38-latek otrzymał mandat w wysokości 5000 złotych. Kierowca wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, a kierująca jadąca z naprzeciwka zjechała do rowu, żeby uniknąć zderzenia. Po tej sytuacji nie zatrzymał się i odjechał.

Brawura na drodze nie jest dobrym towarzyszem podróży. Ponadto może też być kosztowna. Przekonał się o tym kierowca fiata, który został ukarany mandatem 5000 tysięcy złotych, po sytuacji, którą stworzył na DK 16 (21.02.2023 r.). Mężczyzna wyprzedzał jednocześnie kilka pojazdów na podwójnej linii ciągłej. Jadąca z naprzeciwka kobieta, aby uniknąć z nim zderzenia czołowego, zjechała z jezdni do przydrożnego rowu. Na szczęście nie doznała obrażeń. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzięki pomocy innych kierowców policjanci pracujący na miejscu ustalili, kto kierował tym pojazdem i dotarli do 38-latka. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca, oprócz wysokiego mandatu, otrzymał także 10 punktów karnych.

(akdn/kh)

Powrót na górę strony